Нацбанк розширив можливості міжнародних організацій фінансувати проекти в Україні

Зазначається, що це розширить доступ українського бізнесу до кредитних ресурсів у гривні.

Національний банк України дозволив міжнародним фінансовим організаціям використовувати для кредитування українського бізнесу гривневі кошти, отримані ними в якості кредиту від уповноваженого банку.

Згідно з повідомленням на сайті регулятора, таке рішення прийнято у відповідь на звернення Міжнародної фінансової корпорації (IFC) і закріплено в постанові Правління НБУ №225.

Раніше міжнародні фінансові організації могли надавати кредити і позики тільки за рахунок коштів у гривнях, отриманих від продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України та від розміщення власних облігацій на території України.

Читайте такожНБУ змінив умови надання стабілізаційних кредитів для банків

"Зазначені зміни не поширюватимуться на Міжнародну фінансову корпорацію (IFC) та Північної екологічної фінансової корпорації", - йдеться в повідомленні.

У повідомленні наголошується, що розширення режиму поточних рахунків МФО відноситься також до проведення в Україні розрахунків за операціями іноземного інвестування, договорами страхування, з оплати продукції, послуг, робіт.

"Завдяки такому рішенню Національного банку міжнародні фінансові організації зможуть збільшити кредитне фінансування в гривні вітчизняних підприємств. А значить, і розширити доступ українського бізнесу до кредитних ресурсів у національній валюті", - наводяться в повідомленні слова заступника глави НБУ Олега Чурия.

Як наголошується в повідомленні, Міжнародна фінансова корпорація в свою чергу очікує, що такі кроки регулятора дозволять їй розширити доступ до фінансування для більш широкого кола українських компаній і продовжити терміни фінансування.

Читайте такожВ НБУ заявили, що проведуть валютну лібералізацію поетапно і без конкретних строків

Як повідомляв УНІАН, за оцінками НБУ, банківська система України має надмірним рівнем ліквідності, зокрема, станом на 1 січня 2016 року обсяг вкладень банків у депозитні сертифікати НБУ склав 89,265 мільярда гривень.

Банкіри не поспішають відновлювати кредитування через низьку захисту прав кредиторів, вантажу накопичених проблемних боргів і низькою кредитоспроможності позичальників.

Залишки за гривневими кредитами в українських банках за 2015 рік знизилися на 19,1% - до 439,3 мільярда гривень, по валютних - на 20,3%, до 23,9 мільярда доларів.