У кожного третього українця немає банківської карти

Поза великими містами клієнти часто не мають можливості оплатити платежі картками.

Близько 30% населення в Україні не мають банківських рахунків. При цьому в Україні дуже розвинений ринок безконтактних платежів.

Про це повідомив член правління "Ощадбанку" Антон Тютюн в ході конференції, присвяченій безготівковим платежам в Україні.

Читайте такожВ Україні буде запущено нову систему електронних платежів - Нацбанк

"Згідно з останніми дослідженнями, близько 30% населення в Україні не мають банківських рахунків. Це велика можливість для всіх залучити цей сегмент клієнтів в банки", - сказав він.

"Україна була 12-ю або 13-ю країною у світі, яка впровадила розрахунки смартфонами. Наша система NFC-розрахунків платіжними картками в метрополітені визнана однією з кращих у світі. Ми одні з перших впровадили систему розрахунку телефонами за технологією PIN-on-Glass, коли мобільний телефон для торговців, для малого та середнього бізнесу стає платіжним терміналом. У нас впроваджені й дуже активно розвиваються технології дистанційної верифікації, ідентифікації - такі системи, як Bank ID, "Дія" показують швидкі темпи зростання і йдуть на користь клієнта", - зазначив Тютюн.

Попри такий розвиток, за словами члена правління "Ощадбанку", в Україні досить багато проблем: велика частина економіки знаходиться в тіні, тому зона cashless повинна рости.

"У нас недостатньо розвинена інфраструктура, і особливо це стосується регіонів поза великими містами, де клієнти часто не мають можливості оплатити картками або своїми пристроями платежі. Вартість готівки все ще нижча, ніж вартість безготівкових, так історично склалося, і ми поступово рухаємося, змінюємо цю тенденцію", - підкреслив Тютюн.

"Ощадбанк" та безготівкові платежі

"Державний ощадний банк України" ("Ощадбанк") зареєстрований Національним банком України 31 грудня 1991 року. 100% акцій банку належать державі.

Прибуток банку за 2020 рік склав 2,78 млрд грн.

За даними Європейської Бізнес Асоціації, обсяги безготівкових платежів в Україні у 2020 році продовжили зростати та склали 55% всіх розрахункових операцій проти 50,3% у 2019 році, а 6 років тому цей показник становив лише 25%.