Кабмін припинить продажу енергооб'єктів на біржі – переглядатимуть ціни

оновлено

До моменту перегляду початкової ціни об'єктів, продаж об'єктів на фондових біржах припиняється.

Кабінет міністрів України припинив дію норми про обов'язковий продаж на біржі пакетів акцій державних компаній паливно-енергетичного комплексу та держкомпаній групи "Г", що належать державі, до моменту перегляду початкової ціни цих активів.

Про це говорится в постанові уряду №612, опублікованому на веб-порталі Кабміну.

"Встановити, що початкова ціна, встановлена для об'єктів групи "Г" і підприємств паливно-енергетичного комплексу, підлягає перегляду уповноваженими органами приватизації у місячний строк з моменту набрання цією постановою чинності. До моменту перегляду початкової ціни об'єктів, продаж об'єктів на фондових біржах припиняється", - йдеться в документі.

Згідно з постановою, рішення про перегляд початкової ціни об'єкта приватизації приймає спеціальна робоча група, конкурсна або аукціонна комісія і подає його на розгляд в орган приватизації, який повинен розглянути це рішення в обов'язковому порядку.

Читайте також"Енергоатом" за сім місяців збільшив дохід від реалізації електроенергії на 47%Як повідомляв УНІАН, у середині серпня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк зажадав найближчим часом винести на розгляд уряду нову методику оцінки державної власності і закликав Верховну Раду якомога швидше розглянути й проголосувати за зміни до чинного законодавства про приватизацію. Він зазначав, що завдання приватизації - залучення реальних інвесторів, а це можливо тільки за умови, що приватизація проводиться за найвищими стандартами інвестиційної привабливості, прозорості. Проте існуючі правила приватизації датовані 2003 роком і фактично призводять до того, що приватизація проходить в інтересах окремих покупців.

При цьому Яценюк нагадав, що на порядку денному - амбітна програма приватизації. І тому допустити збереження старих правил приватизації держактивів не можна.

Фонд державного майна як ключовий орган, який здійснює приватизацію державної власності, планував у липні-серпні виставити на продаж пакети акцій низки підприємств, а саме: 5% акцій Одеського припортового заводу, а також 25-відсоткові пакети акцій енергопідприємств "ДТЕК Дніпрообленерго", "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК Західенерго" і "Київенерго". На вересень-грудень запланована подальша приватизація Одеського припортового заводу і ряду інших енергооб'єктів. Зокрема, у вересні ФДМУ розраховує продати 70% акцій «Миколаївобленерго», 70% акцій "Хмельницькобленерго", 50,9% акцій "Тернопільобленерго" і 99,9% акцій Дніпродзержинської ТЕЦ; у жовтні – 65% акцій "Харківобленерго"; у листопаді – 94,9% акцій Одеської ТЕЦ, 94,8% акцій Херсонської ТЕЦ та 94,6% акцій Одеського припортового заводу; у грудні – 55,2% акцій "Запоріжжяобленерго". Крім того, на вересень заплановано продаж 50% акцій компанії "Укрнафтопродукт", на жовтень – 25% акцій Дніпровського машинобудівного заводу, на жовтень – 95% акцій підприємства "Дніпрометробуд" і 50% акцій машинобудівного об'єднання "Оріон", а на грудень – 94,9% акцій підприємства "Сумихімпром".

Навесні цього року Кабінет міністрів України в рамках скорочення державного сектору представив план приватизації державних підприємств. Загалом у списку на приватизацію 286 об'єктів, ще 43 об'єкти внесено до переліку заборонених до приватизації, для продажу яких необхідне рішення Верховної Ради.

Як відзначають в уряді, масштабна приватизація в Україні може пройти вже в другому півріччі 2015 року. При цьому основна мета продажу – залучення інвестицій, переважно європейських і американських компаній. Для популяризації приватизаційних можливостей уряд України розраховує провести спеціальні інвестиційні конференції. Одна з них уже пройшла у Вашингтоні в липні нинішнього року.