Фонд держмайна оскаржив рішення суду про неповернення "Укртелекому" в держвласність

До кінця поточного тижня ФДМУ оскаржить ще одне рішення суду - про визнання неправомірними результатів перевірки зобов'язань "ЕСУ" при купівлі "Укртелекому".

Фонд державного майна України (ФДМУ) подав апеляцію на рішення Господарського суду Києва про відхилення позову компанії "ЕСУ" про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій "Укртелекому" і стягнення 81,9 мільйона доларів пені за прострочення виконання зобов'язань щодо внесення інвестицій.

Читайте такожФонд держмайна оскаржить рішення суду про неповернення "Укртелекому" в держвласність

Про це УНІАН повідомила прес-служба ФДМУ.

"Рішення Господарського суду про розірвання договору купівлі-продажу було оскаржено 13 грудня. Апеляцію на рішення адмінсуду щодо визнання неправомірними результатів перевірки виконання інвестзобов'язань подамо до 22 грудня", - йдеться у відповіді прес-служби.

Прес-секретар нагадав, що аргументом для розірвання договору були як раз результати перевірки Фонду держмайна про невиконання компанією "ЕСУ" зобов'язань щодо інвестування у розвиток мережі "Укртелеком" суми не менше 450 мільйонів доларів.

Як повідомляв УНІАН, у 2011 році компанія "ЕСУ" (належить австрійській компанії EPIC, зараз Raga Establishment) викупила у держави компанію "Укртелеком", заплативши 10,57 мільярда гривень за 92,79% акцій. У 2013 році група компаній СКМ Ріната Ахметова викупила акції телеком-оператора.

У травні 2017 року ФДМУ звернувся в суд з позовом до компанії "ЕСУ", вимагаючи розірвати договір купівлі-продажу акцій оператора з-за невиконання інвестиційних зобов'язань у розмірі 450 мільйонів доларів 19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва за позовом Фонду держмайна розірвав укладений в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договір купівлі-продажу акцій "Укртелекому" компанією "ЕСУ", тим самим повернувши пакет акцій "Укртелекому" у державну власність.

12 грудня 2017 року апеляційний суд відмовився задовольнити апеляцію компанії "ЕСУ" на рішення попередньої судової інстанції, згідно з яким у державну власність повернуто компанія "Укртелеком".

У липні 2018 року Верховний суд України задовольнив касаційну скаргу компанії "ЕСУ" на рішення судів про розірвання приватизаційного договору на 92,8% акцій "Укртелекому" і повернув справу на повторний розгляд у суд першої інстанції.

7 листопада Господарський суд Києва відмовився задовольнити позов Фонду державного майна до компанії "ЕСУ" про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій "Укртелекому" і стягнення 81,9 мільйона доларів пені за прострочення виконання зобов'язання щодо внесення інвестицій.

9 листопада Окружний адміністративний суд Києва визнав неправомірними результати перевірки виконання умов договору купівлі-продажу пакета акцій компанії "Укртелеком" за конкурсом від 11 березня 2011 року.