Завдяки детінізації інтернет-провайдери сплатили на 73% більше податків у 2024 році

Актуально

Компанії сплатили 1,1 мільярда гривень до державного бюджету та Пенсійного фонду.

Профільні компанії, які надають послуги інтернету, окрім загальнонаціональних операторів звʼязку, сплатили 1,1 мільярда гривень до державного бюджету та Пенсійного фонду, що на 465 мільйонів гривень або 73% більше порівняно з 2023 роком.

Дані, які свідчать про позитивні зміни на ринку інтернет провайдерів, оприлюднив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Серед найбільших надходжень виділяються:

  • Єдиний податок: 519,3 млн грн
  • Єдиний соціальний внесок: 403,1 млн грн
  • Податок з доходів фізичних осіб: 378,8 млн грн
  • Податок на додану вартість: 172 млн грн

У 11 провайдерів середні заробітні плати у четвертому кварталі зросли більш ніж вдвічі. Наприклад, у мережі "O" зарплати підвищились з 15 тисяч до 39 тисяч гривень, а у мережі "L" — з 14 тисяч до 31 тисячі гривень. Ще 12 компаній відзначили зростання заробітних плат більш як у півтора рази.

Зазначається, що завдяки спільним заходам Мінфіну та ДПС у ІІ половині 2024 року відбулись позитивні зрушення щодо детінізації на ринку провайдерів, зокрема легалізація найманої праці та заробітних плат, а також сплата податків до Держбюджету та Пенсійного фонду. Рівень податкового навантаження для компаній на загальній системі оподаткування зріс з 16,4% у третьому кварталі до 22,3% у четвертому, а у фізичних осіб-підприємців — з 6,2% до 7,6%.

Важливо відзначити, що більше половини компаній інтернет-провайдерів збільшили свої податкові надходження у IV кварталі 2024 року більш як на 50% у порівнянні з III кварталом 2024, деякі з них — у 3-4 рази, що є прикладом успішної системної детінізації.