Експерти склали список авіакомпаній, які літають до окупованого Криму та ЄС

Зазначається, що протягом останніх трьох місяців 2018 року 16 російських авіакомпаній порушували український повітряний простір, здійснюючи регулярні пасажирські перевезення до аеропорту Сімферополя.

Російські повітряні судна, які виконують регулярні рейси до окупованого Криму, також здійснюють пасажирські перевезення в європейські країни, які засуджують анексію півострова Росією.

Читайте такожВ Україні зростають авіаперевезення: топ-10 компаній, які літають в країну

Базу літаків, які виконували такі рейси протягом 2018 року, опублікувала моніторингова група «Інституту чорноморських стратегічних досліджень», «Майдану закордонних справ» і BlackSeaNews.

Зазначається, що протягом останніх трьох місяців 2018 року 16 російських авіакомпаній порушували український повітряний простір, здійснюючи регулярні пасажирські перевезення до аеропорту Сімферополя.

«Протягом останніх трьох місяців 2018 році в аеропорт Сімферополя регулярні пасажирські перевезення здійснювали: «Аерофлот», «Росія», «Уральські авіалінії», «S7 Airlines», «Глобус», «Red Wings», «NordAvia», «Nordwind Airlines», «Pegas Fly», «ЮВТ», «Алроса», «Якутія», «Іжавіа», «Северсталь», «Руслайн», «Азимут», - йдеться в повідомленні на сторінці громадської організації "Майдан закордонних справ".

Згідно з результатами моніторингу, повітряні судна, які виконують регулярні рейси до окупованого Криму, також здійснюють пасажирські перевезення в країни Європи. Повний список – за посиланням.

Відзначається, що з липня 2014 року моніторингова група «Інституту чорноморських стратегічних досліджень», «Майдану закордонних справ» і BlackSeaNews щодня відстежує рух у повітряному просторі над окупованим Росією Кримським півостровом.

Деталі цих авіарейсів регулярно направляються в українські та міжнародні офіційні інститути, які здатні впливати на ухвалення рішень щодо розширення санкцій проти Росії у сфері авіаперевезень.

«Ми вважаємо, що повітряні судна, які зафіксовані під час порушення повітряного простору України над окупованим Кримом і здійснення рейсів в/з аеропорту Сімферополя, не можуть обслуговуватися в аеропортах Європейського Союзу, США та інших країн, які засуджують анексію українського півострова. Також закликаємо виробників запчастин до більшості цих повітряних суден (Boeing і Airbus) відмовляти в технічному обслуговуванні авіакомпаній, яким належать літаки-порушники українського законодавства та міжнародних санкцій», - сказано в повідомленні.

Згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України №68/262 від 27 березня 2014 року повітряний простір над Кримом закрито для руху повітряних суден у зв'язку з окупацією півострова Росією і неможливістю України забезпечувати безпеку в небі над АР Крим. Однак з початку анексії російські авіакомпанії встановили незаконне регулярне авіаційне сполучення з єдиним діючим в Криму аеропортом Сімферополя, щодня порушуючи повітряний простір і державний кордон України на тимчасово окупованій території.