В Європарламенті поговорили про візову політику ЄС щодо України

І представили фотовиставку "Візи? Навіщо?"

Брюссель. 15 листопада. УНІАН. В Європарламенті відбулося засідання “круглого столу” та презентація виставки “Візи? Навіщо?”.
Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, на засіданні “круглого столу” 14 листопада депутат Європарламенту Павел Залевські (група народних партій, Польща), зокрема, зазначив, що виступає за скасування візового режиму з Україною, звернувши увагу на те, що Польща на сьогодні, як сусід України, видає найбільше шенгенських віз українцям, що свідчить про те, що у Польщі немає сумнівів у добропорядності українських громадян.
У свою чергу, заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров також зазначив, що не розуміє реальних підстав для продовження візової політики щодо України з боку ЄС.
“Якщо хтось вважає, що 20 млн. євро (візових зборів щорічно – УНІАН) – є підставою для візової політики, то я маю сумніви в тому”, - сказав він.
“Чому Україна змогла зробити цей крок в 2005 році (скасувати візи для європейців – УНІАН), і чому ми не можемо отримати взаємної відповіді до цього часу?”, - додав він.
Експерт громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” Олекандр Сушко наголосив на необхідності пошуку позитивного підґрунтя для схвалення відповідних рішень серед політиків.
“Ми не скаржимося на проблеми і не обвинувачуємо когось, але ми виступаємо за якнайшвидше просування до безвізового режиму в усій Європі”, - зазначив він.
Керівник ініціативи “Європа без бар’єрів” Ірина Сушко представила результати останнього моніторингу діяльності консульських установ європейських країн в Україні, зазначивши, що на сьогодні найбільший рівень відмов для українців у візах фіксується у консульствах Італії та Нідерландів.
“Порівняно із ситуацією до схвалення Європейського візового кодексу є певні покращення, однак не настільки значні”, - зазначила вона.
Представлена в Європарламенті фотовиставка “Візи? Навіщо?” представляє собою фото відомих українських спортсменів, науковців, діячів культури, яким з різних причин було відмовлено у в’їзді до Шенгенської зони різними країнами-членами ЄС.