Журналісти дізналися, чим медреформа загрожує лікарям (відео)

За словами журналістів-розслідувачів, з 1 квітня усі медичні заклади, які не підпадають під фінансування Національної служби здоров’я, фактично припиняють своє існування.

Медреформа, яка зачиняє десятки лікарень по всій країні, набирає обертів. Якщо раніше про масові закриття лише говорили, то з 1 квітня усі медичні заклади, які не підпадають під фінансування Національної служби здоров’я, фактично припиняють своє існування.

Про це йдеться у сюжеті програми «Гроші».

Читайте такожУ МОЗ розповіли, що гальмує медреформу в Україні (відео)

Так, журналісти дізналися, що в Київському міському консультативно-діагностичному центрі на службу здоров’я виділили на 9 місяців лише 7 мільйонів гривень. В той час як у 2018 році виділяли 55 мільйонів, а у 2019 році - взагалі 65 мільйонів гривень.

Якщо поділити 7 мільйонів гривень на 300 працівників, то заробітна плата буде 2,2 тисячі гривень, або треба буде скорочувати на 80% штат.

«Я вважаю, що хочуть максимально довести до банкротства медичні заклади, зменшити їх кількість по Україні, викупити за три копійки ці заклади, в яких вже буде все готове», - ділиться думками рентгенолог Олексій.

І найгірші підозри медиків мають все більше підтверджень, кажуть журналісти.

Зокрема, київська влада вже розсилає до медустанов документ, в якому чиновники просять надати інформацію про те, скільки персоналу звільнено у березні, та скільки планується звільнити у квітні та травні.

«Ми прийшли 31 березня на роботу, а ввечері нам сказали писати відпустку за свій рахунок», - розповідає голова профспілки фізіотерапевтичної поліклініки Оксана Беляева. За її словам, з 1 квітня установу позбавили фінансування.

А деякі клініки, за словами розслідувачів, взагалі почали закривати, як наприклад фізіотерапевтичну поліклініку в центрі Києва.