У Міноборони стартував пілотний проект щодо обігу медичного майна

На базі Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України стартував пілотний проект обліку і планування обігу медичного майна на медичних складах військового відомства.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив під час брифінгу речник Міноборони підполковник Олексій Чорнобай.

"Планується, що після експерименту це програмне забезпечення у допрацьованому вигляді буде запроваджене в усіх ЗСУ. Вже зараз воно може бути адаптованим до системи електронних закупівель, а в перспективі буде надійно захищене та сумісне зі стандартами збройних сил країн-членів НАТО. Випробування нової автоматизованої системи триватиме до кінця грудня поточного року, а вже у 2016 році вона впроваджуватиметься у всіх військових госпіталях та складах військово-медичного майна ЗСУ", - повідомив він.

Крім того, на лікуванні у медичних закладах Міноборони перебуває 110 військовослужбовців, які були поранені в ході антитерористичної операції

Читайте такожМіноборони обіцяє до кінця року створити Центри психологічної реабілітації військових

"На лікуванні за кордоном перебуває 37 військовослужбовців, зокрема у Німеччині, Литві, США, Угорщині та Австрії. 93 учасники АТО наразі проходять реабілітацію в санаторно-курортних закладах Міністерства оборони. Військовослужбовці, які виконують завдання в АТО на 100% забезпечені індивідуальними засобами медичного захисту, на 90 % - медичною технікою. Кожен військовослужбовець забезпечується знеболюючим засобом. Наразі триває постачання медичних сумок-укладок для комплектування аптечок лікарськими засобами та виробами медичного призначення", - сказав речник відомства.

Крім того, за його словами, у військово-медичні заклади продовжує надходити медичне майно від вітчизняних та іноземних благодійників, яке негайно розподіляється у військові частини, задіяні у виконанні завдань в зоні АТО, та використовується для лікування поранених військовослужбовців.

"З коштів, які надійшли у якості благодійної допомоги на рахунок Міністерства оборони України, 2,4 млн грн передбачено на придбання медикаментів. Наразі усі ці кошти розподілені по медичних підрозділах та використані. Крім того, до військово-медичних закладів та військових частин Збройних Сил надходить благодійна допомога у натуральному вигляді. Станом на сьогодні для ЗСУ надійшло медичне майно на загальну суму 189,6 млн грн", - додав Чорнобай.