Підписано закон щодо стану безпеки та гігієни праці

Затверджено соціальну програму

Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про затвердження Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки».
 
Про це УНІАН повідомили у прес-службі Президента.
 
Як повідомляв УНІАН, 4 квітня парламентська більшість ухвалила закон про затвердження Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки.
 
Відповідною програмою передбачається комплексне вирішення проблем у сфері охорони праці, формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища, мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сприятиме сталому економічному розвитку і соціальній спрямованості, збереженню і розвитку трудового потенціалу України.
 
Проблеми у сфері охорони праці передбачається вирішити, зокрема, шляхом підвищення ефективності державного управління охороною праці, у тому числі шляхом приведення нормативно-правової бази у сфері охорони праці у відповідність із сучасними вимогами та законодавством Євросоюзу.
 
Крім того, планується удосконалення системи державного нагляду і громадського контролю за додержанням вимог законодавства з охорони праці, оптимізації діяльності структурних підрозділів з охорони праці центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування; удосконалення державного управління охороною праці через реформування державних органів управління охороною праці.
 
Також передбачено проведення моніторингу розроблення, впровадження та функціонування систем управління охороною праці на державному, галузевому і регіональному рівні, зокрема шляхом застосування принципів управління професійними та виробничими ризиками; дерегуляція підприємницької діяльності шляхом спрощення дозвільної системи у сфері охорони праці та запровадження декларативного принципу нагляду за станом охорони праці і промислової безпеки на підприємствах.
 
Очікується, що виконання програми дасть змогу, зокрема, сформувати сучасне безпечне і здорове виробниче середовище; мінімізувати ризики виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві; знизити до 2018 року коефіцієнт частоти виробничого травматизму і коефіцієнт частоти виробничого травматизму із смертельним наслідком до показників 0,6 і 0,033 відповідно, а також зберегти здоров’я та життя 850 і 270 працівників відповідно.