Європарламент схвалив виділення Україні 1,2 мільярда євро позики для подолання наслідків коронавірусу

Відповідне рішення було прийняте за прискореною процедурою, оскільки Європарламенту брали участь у засіданні дистанційно.

Європейський парламент схвалив пропозицію Європейської комісії щодо виділення Україні 1,2 млрд євро позики для подолання наслідків пандемії коронавірусу.

Про відповідне рішення депутатів Європарламенту було сьогодні оголошено на пленарному засіданні у Брюсселі.

"За" проголосувало 547 депутатів ЄП, "проти" - 93, "утрималось" - 47.

Це рішення було прийняте за прискореною процедурою, оскільки через протидію поширенню коронавірусної інфекції і застосування обмежувальних заходів депутати ЄП брали участь у засіданні дистанційно.

Зокрема, євродепутати схвалили пропозицію Єврокомісії надати до 3 млрд євро макрофінансової допомоги десяти країнам політики з розширення ЄС і країнам-партнерам добросусідства, аби допомогти їм справитися з економічним впливом пандемії COVID-19. Фінансова допомога буде надана у формі кредитів на відносно вигідних умовах і буде розподілена між Албанією, Боснією та Герцеговиною, Грузією, Йорданією, Косово, Молдовою, Чорногорією, Північною Македонією, Тунісом і Україною.

З цієї суми Україні буде виділено 1,2 млрд євро.

Також це рішення має схвалити Рада ЄС перед тим, як воно набуде чинності.

Раніше, 5 травня, це рішення підтримали посли усіх країн-членів Європейського Союзу.

Читайте такожЄвросоюз надасть Україні 500 мільйонів євро відразу після рішення МВФ - єврокомісар

Як повідомляв УНІАН, Єврокомісія пропонує надати Україні 1,2 млрд євро підтримки під час пандемії COVID-19.

Допомога ЄС має допомогти задовольнити негайні фінансові потреби десяти країн, що зросли після спалаху коронавірусу. Ці кошти разом з підтримкою Міжнародного валютного фонду допоможуть зміцнити макроекономічну стабільність і створити умови, котрі дозволять виділити ресурси з метою захисту громадян та полегшити негативні соціально-економічні наслідки пандемії коронавірусу.

Ці кошти будуть доступними впродовж 12 місяців і будуть виділені двома траншами. Максимальний термін погашення кредитів становитиме 15 років.

Також ця допомога стане можливою в разі підписання меморандуму про взаєморозуміння, який має бути погоджений кожною країною-партнером і Єврокомісією.