Лікар розповіла, які небезпечні предмети найчастіше ковтають діти (відео)

При підозрі на те, що малюк проковтнув сторонній предмет, треба одразу звертатися до лікарні.

Діти до трьох років найчастіше ковтають предмети, які виглядають привабливо та яскраво - їх хочеться пробувати на дотик і смак.

Про це розповіла лікар-ендоскопіст Дарія Вороняк, йдеться в сюжеті ТСН.

"Найчастіше це - копійки й батарейки. Але рік на рік не приходиться. В цьому році дуже багато магнітів. Також знімають з волосся і ковтають прикраси, хрестики з шиї", - розповіла лікар.

Вона пояснила, що магніти з іграшок  дуже схожі на цукерки - маленькі, їх легко проковтнути. Основна небезпека в тому, що  батьки не помічають, що саме ковтають діти.

"Вони [магніти] хоча і маленькі, але за рахунок того, що в їхньому складі є рідкоземельний метал Н1 - здатність притягуватись один до одного у 20 разів більша, ніж у звичайних магнітів. Коли дитина їх ковтає, вони застрягають на різних рівнях шлунково-кишкового тракту і симптоми проявляються не одразу", - зазначає фахівець. 

Читайте такожУ Львові 5-річна дитина проковтнула батарейку: у дівчинки опік стравоходу

Перші симптоми після ковтання магніту можуть виникнути через 3-5 днів.

"Якщо магніти перебувають в межах досяжності ендоскопа, лікарі можуть за допомогою інструментів роз'єднати та вилучити їх. В іншому випадку працюють хірурги, які вже через розріз будуть шукати сторонні предмети. Бувають випадки, що необхідно навіть видалити ділянку кишки", - пояснює лікар.

Умовно предмети, які ковтають діти, ділять на безпечні та небезпечні. До перших належать монети або елементи декору без гострих країв. Вони можуть вийти з тіла природнім шляхом.

"Але інколи, під час потрапляння в шлунок, воно (стороннє тіло - ред.) може викликати біль в животі, блювання. Дитина неспокійна. Тоді це тіло також потрібно діставати", - зазначила експерт.

У разі ковтання дитиною стороннього предмета лікар радить не намагатися дістати його. Треба терміново їхати до лікарні.

"Якщо це монета - тут трошки простіше. Не потрібно панікувати. Необхідно привезти дитину до лікаря, проконтролювати, щоб дитині зробили знімок від нижньої щелепи і до органів малого тазу. Дорогою до лікарні дитину не годувати та не поїти. Тому що це відтерміновує час, коли лікарі можуть взяти дитину у наркоз і безпечно вилучити стороннє тіло", - резюмувала вона.

Детальніше дивіться в сюжеті: