Вчені змінили ДНК курки, щоб вона не змогла заразитися пташиним грипом

Дослідники кажуть, що це перший крок до створення промислової породи птахів, які не будуть переносити смертельну для людей хворобу.

Пташиний грип, який перекинувся на людей, викликає особливе занепокоєння через швидкість, з якою він може поширюватися за посередництва диких і домашніх птахів. Коли вірус мутує й отримує здатність атакувати людей, він стає надзвичайно смертельним через швидкість, з якою він передається від хворого його оточенню.

Вчені використали техніку генетичного редагування, щоб зупинити поширення вірусу пташиного грипу між клітинами курки у лабораторії, — пише Daily Star. Це значний корок в перед до створення генетично модифікованого виду популярних домашніх птахів, використання яких могло б покласти край небезпечній хворобі.

Читайте такожГрузію атакує свинячий грип: кількість жертв перевалила за десяток (відео)

Дослідники з Імперського коледжу в Лондоні й Університеті Единбургу змогли відредагувати ДНК курки так, щоб пташиний грип не зміг закріпитися і почати розмножуватися. Наступним кроком для команди буде виростити дорослих курей з тими ж генетичними змінами, — пояснив один з авторів дослідження Майк МакГрю.

«Це важливий прорив, який вказує на можливість використання техніки редагування генів для вирощення курей, стійких до пташиного грипу», - пояснив він.

Читайте такожАлкоголь може пошкодити ДНК людини

Наразі вченим потрібно перевірити, чи будуть потрібні зміни в ДНК птахів викликати якісь інші наслідки для клітин. Після цього вчені почнуть роботу над вирощенням стійких до пташиного грипу курей. Власне, йдеться про те, щоб видалити з ДНК білок під назвою ANP32. Вірус використовує його для того, щоб заразити організм господаря. Остання пандемія пташиного грипу сталася у 2009-2010 роках, вбивши близько 500 тисяч людей по всьому світі. Відомий випадок «іспанського грипу» в 1918 році вбив близько 50 мільйонів людей.