Чергова аварія на залізниці: цього разу з рейок зійшли вагони на Видубичах (фото, відео)

Судячи з усього, перекинулися вагони однієї з промислово-будівельних груп.

© kiev.informator.ua
© kiev.informator.ua
© kiev.informator.ua
© kiev.informator.ua
© kiev.informator.ua

У Києві на Видубичах з рейок зійшли сім вантажних вагонів. Крім вагонів, серйозно пошкоджено залізничне полотно.

На опублікованих кадрах видно, що крім перекидання вагонів, серйозно пошкоджено залізничне полотно. Частина вагонів була завантажена щебенем, інформації про потерпілих немає.

Судячи з усього, перекинулися вагони однією з промислово-будівельних груп, причини події з'ясовуються, повідомляє «Інформатор».

Як повідомляв УНІАН, в Україні почастішали аварії на залізниці.

Так, у Тернопільській області ввечері 19 березня з рейок зійшов один із вагонів пасажирського поїзда. Дизельний поїзд курсував за маршрутом Тернопіль–Заліщики. "В одному з трьох вагонів з рейок зійшла передня пара коліс", – йдеться в повідомленні.

Ніхто з півсотні пасажирів не постраждав. Їх пересадили в перший вагон поїзда. Під час огляду на рейках експерти виявили подряпину бетонних шпал довжиною 160 метрів. Наразі проводиться перевірка та з'ясовуються остаточні причини аварії.

Також в липні 2018 року в Одеській області на перегоні Іванівка - Веселий Кут зійшли з рейок 14 вантажних вагонів. У зв'язку з інцидентом був порушений графік 20 пасажирських поїздів.

До цього в Дніпрі з рейок зійшли 11 вагонів вантажного поїзда і локомотив. Інцидент стався в Самарському районі на перегоні Нижньодніпровський вузол - Самарівка.

Загиблих і постраждалих в результаті інциденту не було, витоку з цистерн теж. У восьми вагонах був прокат, трубна заготівка й дизпаливо, решта були порожніми. В "Укрзалізниці" зазначили, що аварія потяга в Дніпрі сталася через крадіжку болтів і кріплень головної колії.

Читайте такожРівень зносу залізничних шляхів в Україні вже досяг 50%

Як повідомлялося раніше, державна служба України "Укртрансбезпека" заявила, що кількість залізничних аварій в Україні зростає і майже 90% пригод трапляються через незадовільне утримання шляхів.

Так, згідно з даними Державної служби України з безпеки на транспорті "Укртрансбезпека", у 2017 році було зафіксовано 89 випадків, з них 21 – на коліях УЗ, у 2018 році – 140 випадків, із них 17 випадків на коліях УЗ. Кількість сходів рухомого складу залізничного транспорту на коліях загального користування становила 5 випадків у 2017 році і 6 – в 2018 році. Майже 90% транспортних пригод було допущено у зв'язку з незадовільним поточним утриманням шляхів, повідомили 112.ua в "Укртрансбезпеці".

За даними експертів, при протяжності залізничних колій в Україні близько 20 тис. км, на 8 тис. км прострочено ремонти.

Через зношеність залізничних шляхів на УЗ вже сьогодні діють обмеження швидкості поїздів на коліях загальною довжиною 1 086 км, 1746 км доріг закрито для руху.

У проект фінплану на 2019 рік УЗ включила реконструкцію 260 км шляхів (2,1 млрд грн) і капремонт 240 км (1,1 млрд грн), що більш ніж удвічі менше мінімально необхідного рівня.

При цьому монополіст воліє направляти державні кошти на інші цілі, наприклад, на зростання адміністративних витрат (+0,8 млрд грн) або інших операційних витрат (+0,9 млрд грн).

"Наприклад, влітку минулого року Центр сервісного забезпечення "Укрзалізниці" за 740 тисяч гривень найняв SMM-щика, щоб той вів сторінку УЗ в Facebook", – йдеться в статті.