Які продукти можна їсти після закінчення терміну придатності, а які - ні: корисний список

Що буде, якщо з'їсти прострочене м'ясо і в яких випадках минулий термін придатності не означає фізичну смерть продукту - дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Купуючи той чи інший продукт, ми завжди звертаємо увагу на упаковку, де вказано термін придатності товару. На жаль, деякі магазини "перебивають" дату, щоб продовжити присутність товару на полиці, але навіть якщо ми купуємо свіжий продукт, він все одно може віддати Богу душу, лежачи в холодильнику.

УНІАН розповість, чи можна їсти молочні продукти після закінчення терміну придатності і поділиться списком їжі, яку краще викидати відразу.

Які продукти можна їсти після закінчення терміну придатності - перелік

Експерти наводять вісім найменувань продукції, яка не стає небезпечною для людини, якщо у неї закінчується термін придатності. Її можна вживати в їжу, але важливо знати деякі правила:

  • яйце - при температурі 4°C в холодильнику курячі дари можуть "прожити" ще 4-5 тижнів після закінчення терміну придатності;
  • хліб - у холодильнику протримається 5-7 днів, в морозилці - 3-6 місяців;
  • макарони - у великому контейнері і сухому прохолодному місці вільно можуть зберігатися рік-два після кінцевої дати вживання;
  • сухі сніданки - у нерозпечатаному вигляді може зберігатися 6-8 місяців після закінчення терміну придатності, в розпечатаному - 4-6;
  • молоко - закритий пакет збереже властивості молока протягом місяця після кінцевої дати терміну придатності, а відкритий - 7-10 днів;
  • йогурт - нерозпечатаний "проживе" 3 тижні після закінчення терміну придатності, розпечатаний - 1 тиждень.

Дієтологи кажуть, що до цього переліку можна віднести мед і арахісову пасту - як правило, ці продукти зберігаються довго в сухому і темному місці, особливо, якщо вони закриті. 

Незважаючи на лояльність перерахованих вище продуктів, особливо уважними потрібно бути з "молочкою" - зберігати і вживати її далі можна, тільки якщо вона не набула специфічного запаху або цвілі.

Чи можна їсти прострочену ковбасу - список заборонених продуктів

Варіанти їжі, які ми описали вище, відносяться до невибагливої продукції, яку можна вживати після закінчення терміну придатності. Але також є і товари, що не терплять недбалості - якщо щось з нижченаведеного списку пропало, то краще відразу відправити це в смітник:

  • м'ясний фарш - зберігається в холодильнику максимум 12 годин 4°C, потім пропадає і стає непридатним для їжі;
  • рибний фарш - можна зберігати в холодильнику дві години або в морозилці два місяці;
  • м'які сири - зазвичай, псуються вже на другий день, стають липкими і покриваються нальотом;
  • ягоди - свіжі зберігаються максимум 2 доби, далі - покриваються темними плямами, пускають сік, виділяють мікотоксини;
  • овочеві соки - на відміну від фруктових, не містять кислоти, тому швидко прокисають і можуть стати причиною важкого отруєння;
  • морепродукти - можна зберігати не довше трьох днів, а краще їсти відразу після покупки;
  • ковбаси, балики, буженина - всі види м'ясної нарізки можна зберігати в холодильнику максимум 3-5 днів;
  • курка, м'ясо, субпродукти - зберігати в холодильнику максимум 3 дні при температурі 0-4°C або готувати відразу після покупки.

До речі, що стосується останнього пункту - дієтологи радять завжди купувати охолоджене м'ясо, а не заморожене. Так у вас менше шансів принести додому вже несвіжий продукт. Якщо ж все-таки м'ясо було заморожено, то готувати його потрібно відразу після розморожування.

Вас також можуть зацікавити новини: