Розповідаємо, коли потрібно міняти гальмівну рідину і чому важливо це робити вчасно.
Гальмівна рідина - це важлива складова гальмівної системи авто. Від якості цієї рідини залежить не тільки його робота, і скільки він прослужить, а й, насамперед, безпека водія та пасажирів. Давайте розберемося, через скільки міняти гальмівну рідину і чи можна самостійно визначити, що вже час її поміняти.
Як уже говорили вище, гальмівна рідина, або, як її ще називають "тормозуха" (від російського "тормозная жидкость"), - це те, від чого безпосередньо залежить робота гальмівної системи машини. Якщо з цією рідиною буде щось не так, то система гальм починає спочатку барахлити, а потім може навіть стати причиною відмови гальм.
Як працює гальмівна рідина? Вона належить до гідравлічних рідин і не стискається. Ця її властивість дає їй змогу в момент, коли водій тисне на гальма, передавати зусилля на вакуумне посилення гальм і гальмівні колодки та - зупиняти транспортний засіб. Усе б добре, але у "гальмівної рідини" є "ахіллесова п'ята" - це коли до неї потрапляє волога, а також коли в умовах високої температури рідина виділяє пару. Тоді вона починає стискатися і перестає справлятися зі своєю функцією.
Як у гальмівну рідину потрапляє вода і пар:
Особливо небезпечною є "парова пробка" - вона утворюється на ділянці гідравлічного трубопроводу, і тоді зусилля на колесо взагалі не передається і в разі, якщо доведеться різко загальмувати, автомобіль "понесе", а наслідки можуть бути сумними.
Один раз на два роки радять експерти міняти гальмівну рідину. Але якщо ви не використовуєте автомобіль щодня - тоді кожні 3-4 роки. Або ж можна орієнтуватися на пробіг - через кожні 30-40 тис. км. Але трапляється, що за часом і кілометражем міняти рідину ще не час, але автомобіль натякає на інше.
Ознаки, що пора міняти гальмівну рідину:
Визначити, скільки вологи в гальмівній рідині в домашніх умовах не вдасться - для цього потрібно з'їздити на СТО і зробити тест.
Чи потрібно міняти гальмівну рідину, якщо машина довгий час не використовувалася? Обов'язково. Це ж слід зробити і під час купівлі вживаної машини.
Важливо: гальмівну рідину потрібно міняти, а не доливати.