Внесіть добриво на виноградній ділянці восени - і наступного року отримаєте пристойний урожай.
Осінні підживлення винограду дуже важливі для здорової грядки. Вони допоможуть рослинам краще пережити зиму і сформувати великі грона наступного року. Не ігноруйте їх, якщо хочете отримати великий урожай у майбутньому. Для цього навіть не обов'язково купувати дорогі хімічні препарати.
Ми розповімо, чим підживити виноград восени недорого й ефективно. Запам'ятайте, що всі підживлення вносяться після збору врожаю - зазвичай це середина-кінець вересня.
Зола - доступний на будь-якій ділянці засіб, який містить багато мінералів і корисних мікроелементів. Особливо корисна для винограду хвойна, листова і соняшникова зола.
Є два способи внесення добрива. Перший - сухий. Просто розсипте попіл навколо лози і перекопайте ґрунт. При мокрому підживленні розчиніть 300 г золи у відрі води. Потім цю суміш розведіть 10 л води. Навколо кожного куща викопайте траншею глибиною приблизно 15 см. Влийте по 5 л зольної води на одну рослину і закопайте траншеї.
Пташиний послід - ще одне домашнє добриво, багате на азот. З нього також готують рідке підживлення. Розведіть 1 кг посліду у відрі води. Залиште настоятися на 10 днів під сонячними променями. Потім розведіть суміш чистою водою у співвідношенні 1:10, і влийте по 500 мл під кожен кущ. Не перевищуйте зазначене дозування, адже надлишок азоту шкодить винограднику.
Важливо: розчин посліду потрібно вливати в ґрунт біля винограду, але не поливайте саму рослину. Інакше на лозі можуть з'явиться опіки.
Мінеральні підживлення зручні тим, що легко можна розрахувати потрібне дозування препарату. Для осіннього періоду вибирайте засоби, багаті азотом, фосфором і калієм. Підійдуть і багатокомпонентні препарати.
Вносьте мінеральні препарати згідно з інструкцією на упаковці. Деякі засоби потрібно розсипати по землі, інші - розвести у воді й обприскати кущі. Найпопулярніші препарати для винограду - суперфосфат, калійна сіль, сульфат калію, фосфоритне борошно, Екоплант.