В ЄС обговорюють способи реалізації політики невизнання російських паспортів, виданих українцям на Донбасі

У МЗС Литви повідомили, що якщо країнам Євросоюзу не вдасться дійти спільної згоди в питанні невизнання паспортів РФ, отриманих громадянами України з окупованих територій, то буде запроваджено односторонні заходи.

В Європейському Союзі обговорюють способи реалізації політики невизнання російських паспортів, виданих громадянам України на окупованій частині Донбасу.

Про це повідомило DELFI з посиланням на агентство BNS.

Як заявили в Міністерстві закордонних справ Литви, литовські дипломати прагнуть того, щоб російські паспорти, видані в спрощеному порядку жителям східної України, не визнавались у країнах Євросоюзу, а якщо цього добитися не вдасться, то буде застосовано односторонні заходи.

Читайте такожДБР відкрило кримінальну справу проти Порошенка через поїздку на Мальдіви

"Зараз ми активно працюємо над скоординованою відповіддю на рівні ЄС на порушення суверенітету та територіальної цілісності України, включаючи незаконно видані Російською Федерацією документи жителям України на тимчасово окупованих Росією територіях Донецької та Луганської областей України", - йдеться у відповіді МЗС, наданій BNS.

У зв'язку з цим сказано, що ці обговорення Литва підтвердила після того, як Естонія вирішила не визнавати російські паспорти, видані жителям Донецької та Луганської областей з 24 квітня, коли президент РФ Володимир Путін затвердив спрощений порядок надання громадянства жителям цих областей.

МЗС Литви зазначає, що намір не визнавати такі паспорти неодноразово декларувався в різних міжнародних форматах.

"Зараз у Брюсселі ведуться дискусії, в яких держави-члени разом із відомствами ЄС шукають способи, як реалізувати технічно скоординовану та єдину політику ЄС щодо невизнання таких паспортів", - повідомляє міністерство.

"Ми дотримуємося позиції про те, що коли Єврокомісія затвердить відповідні віхи, всі члени ЄС на основі спільного підходу і єдино не визнають ці паспорти. Якщо не вдасться дійти спільної згоди, буде запроваджено односторонні заходи", - йдеться у відповіді МЗС.

Як повідомляв УНІАН, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями тимчасово окупованого Донбасу.

27 квітня він заявив, що Росія може спростити процедуру отримання громадянства для всіх українців, а не лише для тих, які проживають на окупованих територіях Донбасу.

29 і 30 квітня в Ростовській області відкрилися два центри видачі російських паспортів жителям окупованих районів Луганської та Донецької областей.

Спецпредставник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що спрощення видачі російських паспортів громадянам України суперечить духу Мінських угод і ставить під загрозу заходи, спрямовані на забезпечення миру на Донбасі.

5 серпня Естонія вирішила не визнавати паспорти РФ, видані українцям на окупованому Донбасі.