Сущенко «до останньої миті» не знав про обмін полоненими між Україною та РФ

Колишній політв’язень розповів, що 16 серпня його етапували літаком із Кірова до Москви.

Журналіст Роман Сущенко заявив, що «до останньої миті» не знав про обмін утримуваними особами між Україною та РФ.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на прес-конференції у Києві.

«Щодо обміну скажу вам так, що до останньої миті я не знав, як і коли це буде. Тому що за повідомленнями там місцевих ЗМІ і наших дипломатів, вони казали: Ми працюємо. Але який сенс давати надію конкретну, тим більше ні дати, ні часу не було відомо. 15 серпня раптово одразу після обіду мені сказали збирати речі. А по четвергах у цій колонії зазвичай відбувався етап. Нічого не кажучи, дали кілька годин зібрати речі. Я зібрав, і трошки пізніше сказали, що має бути обмежена вага - тобто 20 кг, з чого не складно зробити висновок, що це буде літак. Куди - невідомо», - заявив він.

Читайте такожСущенко: спецслужби РФ близько року готували "брутальну операцію" з мого затримання

Сущенко додав, від працівників адміністрації колонії дізнався, що його мають намір етапувати до Москви.

«Я зателефонував консулу і сказав, що мене етапують, куди - невідомо, але попередньо - літаком і, швидше за все, у столицю. Із його відповіді я зрозумів, що йому також нічого не відомо. І відповідно 16-го (серпня) вже нас етапували літаком з Кірова у Москву, у Внуково. І вже я опинився в Лефортово. Там, відповідно, весь час знаходився в камері», - сказав він.

Колишній політв’язень зауважив, що у цей час не мав жодних контактів ні з адвокатами, ні з родичами, ні з консулами, вони були заборонені.

«Попри мої вимоги нічого цього не було. І лише десь за добу, здається, чи за дві, з’явився один із представників адміністрації. Запросив і каже: До вас консул, збирайтеся. Є потреба поспілкуватися. І, відповідно, під час зустрічі, вона була формальною, суто для підпису, мені консул сказав, що потрібно підписати. Справу вирішено. Очі були в нього наповнені іскрами і сльозами. І він сказав, що це посвідчення про повернення в Україну. Я підписав. Цю добу жив і сподівався, мав стриманий оптимізм», - розповів Сущенко.

За словами журналіста, йому сказали, що до звільнення потрібно зачекати півтора тижня.

«І буквально наступної ночі о 4-й ранку стукають до камери і кажуть: Збирайтеся з речами. І я зрозумів, що наближається цей час. І вже коли ми прибули в (аеропорт) Внуково, нам зачитали указ Путіна про помилування 11 осіб, оскільки у моряків трошки інша юридична ситуація, вже тоді я зрозумів, що ось вона - свобода. Ще кілька годин польоту - і все. Вже в літаку трошки почало «попускати», і коли перетнули повітряний кордон, вже легше стало. Отака історія», - сказав Сущенко.

Як повідомляв УНІАН, ФСБ Росії 30 вересня 2016 року затримала в Москві кореспондента «Укрінформу» Сущенка, назвавши його співробітником української розвідки, і звинуватила в шпигунстві.

4 червня 2018 року Московський міський суд засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. 12 вересня Верховний суд РФ визнав цей вирок законним.

7 вересня цього року в рамках обміну утримуваними особами з РФ в Україну повернулися 24 українських військовополонених моряки і 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих і Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов.