Комітет Ради завтра розгляне законопроект щодо перенесення на 2023 рік перехід російськомовних класів на навчання українською

Пропонується продовжити термін права на здобуття освіти мовою нацменшини, яка не відноситься до країн ЄС, до 1 вересня 2023 року та виключити “дискримінаційну норму, яка надає привілейований стан мовам нацменшин, які відносяться до країн ЄС”.

Завтра Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики розгляне законопроект, яким пропонується перенести з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних класів у школах на навчання українською мовою.

До порядку денного завтрашнього засідання парламентського комітету включено законопроект №2362 авторства народного депутата від «Слуги народу» Максима Бужанського «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо навчання державною мовою в закладах освіти».

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, пропонується продовжити термін права на здобуття освіти мовою нацменшини, яка не відноситься до країн ЄС, до 1 вересня 2023 року та виключити “дискримінаційну норму, яка надає привілейований стан мовам нацменшин, які відносяться до країн ЄС”.

Читайте такожДва депутати пропонують законодавчо закріпити можливість використання російської мови в роботі парламенту

У порівняльній таблиці до цього законопроекту вказано, що із закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» вилучається положення, яке надає право особам, що належать до національних меншин, мови яких є офіційними мовами ЄС, і які розпочали здобуття шкільної освіти до 1 вересня 2018 року, навчатися далі цією мовою до 1 вересня 2023 року.

Автор проекту закону стверджує, що учні, які не відносяться до однієї з національних меншин країн Європейського Союзу, зобов’язані перейти на навчання суто українською мовою у 2020 році, в той час як учні, які відносяться до національних меншин країн Європейського Союзу повинні виконати аналогічну норму аж у 2023 році.

«Законопроект розроблений з метою уникнення дискримінації по відношенню до громадян України, які не відносяться до однієї з національних меншин країн Європейського Союзу в частині нерівноправного переходу на навчання державною мовою в заклад загальної освіти», - сказано у документі.

Читайте такожАрахамія: це не останнє позачергове засідання ВР

Як зазначив на своїй сторінці у Facebook народний депутат Володимир Вятрович, по суті законопроект Бужанського переносить з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою.

“Він декілька місяців лежав без руху. Проти нього виступило Міністерство освіти, яке готове з 1 вересня перевести школярів на навчання українською. Цей законопроект не потрібен нікому, окрім Москви та її посіпак”, - заявив Вятрович.