У Ющенка підозрюють, що Тимошенко грає на руку російським компаніям

Соколовський про перерозподіл коштів

Перерозподілом коштів із програм ядерної енергетики на поточні витрати вугільної галузі уряд формує нові загрози енергетичній безпеці України.

Як повідомили УНІАН у Головній службі інформаційної політики Секретаріату Президента України, про це заявив представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ.

Він констатував, що державні програми зі створення ядерно-паливного циклу в Україні та з розвитку власного уранового виробництва не виконуються. Із запланованих у державному бюджеті України 2009 року близько 889 млн. грн. на зазначені цілі освоєно лише близько 130 млн. грн., що майже вдвічі менше, ніж у 2008 році.

Разом із цим Кабінет міністрів України постановою № 883 від 19 серпня 2009 року перерозподілив бюджетні кошти зі згаданих стратегічних програм у сфері ядерної енергетики на покриття поточних витрат вугільної галузі, нагадав Б.СОКОЛОВСЬКИЙ.

Таким чином, за його словами, всупереч українським національним інтересам і вимогам Президента України реформувати і забезпечити рентабельне функціонування вугільної галузі, уряд прийняв популістське рішення, покликане тимчасово заспокоїти українських шахтарів за рахунок скорочення фінансування «Комплексної програми створення ядерно-паливного циклу в Україні» та «Державної програми приведення небезпечних об’єктів ВО «Придніпровський хімічний завод» в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання».

«Це рішення свідчить про непрофесійний підхід уряду до підготовки і виконання державного бюджету», - наголосив Б.СОКОЛОВСЬКИЙ. «У такий спосіб посилюється залежність України від зовнішніх постачальників ядерного пального для АЕС та послаблюється позиція нашої держави на переговорах з іноземними потенційними постачальниками ядерного пального і технологій з виробництва в Україні ядерного пального», - додав він.

За словами Б.СОКОЛОВСЬКОГО, замість диверсифікації та підтримки українського національного виробника, уряд вибрав найпростіший шлях – утвердження залежності держави від іноземних постачальників ядерного пального.

«На жаль, такі підходи нинішнього уряду не відповідають українським національним інтересам в ядерній галузі, а скоріше – сприяють реалізації інтересів іноземних компаній, насамперед російських, які закономірно відстоюють свої інтереси послідовно і жорстко, навіть незважаючи на потенційні втрати щодо гарантування безпечного розвитку ядерної енергетики», – констатував представник Президента з міжнародних питань енергобезпеки.

«У цьому контексті насторожують популістські заяви прем’єр-міністра України про начебто енергетичну незалежність та начебто масштабні розробки уранових родовищ і завод ядерного пального в Україні, виголошені на Міжнародному конгресі українців у Львові 20 серпня цього року. Ці заяви не відповідають дійсності хоча б тому, що були зроблені вже після прийняття урядом згаданої постанови від 19 серпня про обмеження фінансування програм із зазначених напрямків», – наголосив Б.СОКОЛОВСЬКИЙ.