Нідерланди подають позов проти Росії до ЄСПЛ через збитий літак МН17 над Донбасом

Зміст цієї міждержавної скарги також буде долучений до індивідуальних позовів до РФ від родичів жертв катастрофи.

Уряд Нідерландів ухвалив рішення подати в Європейський суд з прав людини позов проти Російської Федерації у зв'язку з участю Росії в катастрофі рейсу MH17 у небі над Донбасом влітку 2014 року.

Про це йдеться в повідомленні на сайті уряду Нідерландів.

«Подаючи міждержавну скаргу, уряд ділиться всієї доступною та актуальною інформацією про збиття літака рейсу MH17 з ЄСПЛ», - йдеться в повідомленні.

Вказується, що зміст цієї скарги також буде долучений до індивідуальних позовів до РФ в ЄСПЛ від родичів жертв катастрофи.

Читайте такожІран погодився передати Франції для розшифрування "чорні скриньки" літака МАУ - Єнін

Крім того, наголошується, що подаючи цю міждержавну скаргу, Нідерланди підтримують всіх 298 жертв катастрофи MH17, 17 різних національностей і їх найближчих родичів.

«Досягнення справедливості для 298 жертв падіння літака рейсу MH17 є і залишиться вищим пріоритетом уряду», - сказав міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок.

Зазначається, що про цей крок буде повідомлено Раду Безпеки ООН.

В уряді Нідерландів також зазначили, що надають великого значення зустрічам з представниками Росії з приводу її відповідальності як держави за катастрофу MH17. «Мета цих зустрічей полягає в тому, щоб знайти рішення, яке виправдовує величезні страждання і збиток, заподіяний збиттям літака рейсу MH17», - наголошують в уряді.

Також наголошується, що майже через шість років після катастрофи рейсу MH17 прагнення до правди, справедливості і відповідальності залишається головним пріоритетом для уряду Нідерландів. «Уряд завжди заявляв, що він не виключає жодних засобів правового захисту для досягнення цієї мети», - зазначається в заяві.

Як повідомляв УНІАН, літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року над окупованою Росією територією Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували були на борту. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

24 травня 2018 року міжнародна спільна слідча група надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група дійшла висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

19 червня 2019 року спільна слідча група заявила, що першими чотирма підозрюваними в трагедії рейсу МН17 є російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков), який влітку 2014 року був так званим "міністром оборони ДНР", російський генерал Сергій Дубінський (позивний "Хмурий"), який керував "розвідкою ДНР", Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), який у 2014 році був "головою 2-го відділу ГРУ "ДНР", а також Леонід Харченко (позивний "Крот"), який був ватажком "розвідувального батальйону" бойовиків.

Суд над підозрюваними в збитті малайзійського "Боїнга" розпочався 9 березня 2020 року.