Путіна висунули на Нобелівську премію миру - росЗМІ

Заяву подав російський письменник.

Російського президента Володимира Путіна висунули на Нобелівську премію миру.

Про це повідомляють РИА Новости.

Заявку на номінацію Путіна на премію миру відправив російський письменник Сергій Комков 9 вересня, заявивши про це на сьогоднішній прес-конференції.

У 2013 році, пише Літературна газета, Комков вже виступав з ініціативою висунення Путіна на премію миру, оскільки Росія нібито була "єдиною реальною силою, здатною зупинити якісь руйнівні світові процеси"

Читайте також"Ця ганьба увійде у світову історію": стала відома причина аварії російського винищувача

«Після цієї заявки почалася буквально скажена реакція з боку американської сторони. Вже ближче до вечора, після 16 годин, американський представник в ОСЛО… швиденько написав ледве не від руки заяву, тут же всунув заявку про номінацію на Нобелівську премію миру – не зрозуміло за що, про якесь урегулювання між ОАЕ та Ізраїлем якоїсь конфліктної ситуації – Трампа», – заявив на конференції росіянин.

Церемонія нагородження відбудеться 10 вересня 2021 року в Осло.

У цьому році на отримання Нобелівської премії миру претендують 318 кандидатів, зокрема 107 організацій. Серед них – президент США Дональд Трамп, прем’єр Нової Зеландії Джасінда Ардерн, ізраїльський прем’єр Беньямін Нетаньяху, еко-активістка Грета Тунберг, Світлана і Сергій Тихановські.

Кандидатів на премію миру можуть пропонувати професори будь-яких вишів, члени національних парламентів та урядів, а також чинні й колишні члени Нобелівського комітету, радники Нобелівського інституту, члени Міжнародного суду в Гаазі й нобелівські лауреати.

 «Мирний» Путін: що відомо

  • Путін прийшов до влади у 1999 році, відтоді офіційно покидав крісло президента лише раз – обмінявшись посадами зі своїм другом Дмитром Медведєвим. У 2020 році уряд Росії дозволив анулювати всі президентські терміни, фактично надавши йому можливість обиратися главою РФ необмежену кількість разів.
  • За час каденції Путіна Росія вторглася до Грузії у 2008 році, дестабілізувавши регіони Південної Осетії та Абхазії.
  • Протести у 2012 році через порушення на виборах до парламенту ознаменувалися ініційованими Кремлем обмеженнями політичної свободи, посиленням традиціоналізму й консерватизму.
  • Після зміни влади в Україні у 2014 році Росія анексувала Крим, підбурила мешканців Донбасу до сепаратизму й ввела своїх військових на схід України, розпочавши непроголошену війну.
  • У 2015 році Росія стала активним учасником громадянської війни в Сирії на боці Башара Асада, а з 2016 розгорнула широкомасштабну кампанію гібридної війни, спрямованої на підрив західних демократій, зокрема шляхом впливу на президентські вибори в США.
  • Запроваджені проти Росії міжнародні санкції разом із падінням цін на нафту посилили і без того сумнівні фінансові перспективи країни. Втім, економічні проблеми, корупція та скандал зі Скрипалями мало вплинули на імідж Володимира Путіна, якого вкотре переобрали у 2018.
  • Експерти та правозахисні організації критикують поточний російський режим за переслідування та ув'язнення політичних опонентів, обмеження свободи преси, відсутність вільних і чесних виборів.