Випробування Індією протисупутникової зброї створює загрозу для МКС - голова NASA

В результаті знищення Індією супутника за допомогою протисупутникової ракети утворилося не менше 400 фрагментів космічного сміття.

Протисупутникові випробування Індії несумісні з пілотованими польотами в космос і загрожують безпеці Міжнародної космічної станції (МКС).

Про це заявив директор Національного управління з аеронавтики і досліджень космічного простору (NASA) Джеймс Брайденстайн на виступі в штаб-квартирі відомства, пише РБК.

В результаті знищення Індією супутника за допомогою протисупутникової ракети утворилося не менше 400 фрагментів космічного сміття, додав глава NASA. "Це тільки ті уламки, які нам вдалося відстежити. А є й інші фрагменти, які можуть представляти загрозу для МКС", - сказав він.

Читайте такожСША підтвердили успішний пуск протисупутникової ракети Індії

"Ми займаємося організацією комерційних польотів на навколоземну орбіту, ми займаємося дослідженням космосу для того, щоб покращувати життя для всього людства. І все це ставиться під загрозу через такі ось події на кшталт випробування зброї Індією. Це просто неприйнятно", - підкреслив Брандестайн.

Глава NASA нагадав, що в 2007 році Китай проводив подібні випробування. "І уламки після того тесту досі на орбіті, а нам доводиться враховувати їх наявність", - додав він.

Як повідомляв УНІАН, індійські військові провели протисупутникові випробування 27 березня, збивши супутник, який перебував на низькій навколоземній орбіті на висоті 300 км. Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді після успішного знищення супутника заявив, що відтепер країна стала космічною державою, зазначивши, що випробування не були спрямовані проти будь-якої держави.