Міжнародна IT-компанія розповіла про поширені схеми шахрайства у "чорну п'ятницю"

За даними компанії ESET, за підсумками «чорної п'ятниці» в середньому 12% отриманих електронних листів будуть аферами.

Міжнародний розробник антивірусного програмного забезпечення – компанія ESET розповіла про найбільш поширені прийоми, за допомогою яких зловмисники наживаються на покупцях в сезон знижок, зокрема, на «чорну п'ятницю», яка відбудеться 29 листопада.

Відповідна інформація розміщена на сайті компанії.

«Чорна п'ятниця» і «кіберпонеділок» – вже близько, а онлайн-магазини навперебій заманюють покупців великими знижками та вигідними пропозиціями. Ні для кого не секрет, що саме у сезон знижок користувачі витрачають чималі суми, а значна частина онлайн-покупок здійснюється через смартфон. Можливість скористатися святковим ажіотажем не пропускають й кіберзлочинці, готуючи численні схеми шахрайства в інтернеті, націлені на викрадення коштів та даних неуважних користувачів», - йдеться у повідомленні.

Так, за даними спеціалістів ESET, насамперед у сезон знижок і розпродажів слід остерігатися шахрайських оголошень, які привертають увагу потенційних жертв дуже низькими цінами, містять граматичні помилки або дивні опитування. Як правило, вони поширюються через зламані облікові записи у соціальних мережах.

ESET повідомляють, що зазвичай натискання на таке оголошення переадресує вас на шкідливий сайт, який може рекламувати підроблені товари. У гіршому випадку ви одразу можете завантажити шкідливе програмне забезпечення на свій пристрій. Тому під час сезону свят краще утриматися від натискання на підозрілу рекламу.

Читайте такожФахівці ESET знайшли в Google Play 42 шкідливі програми

Наступний популярний вид шахрайства, згідно з повідомленням, - підроблені сайти з уціненими товарами.

«Схема шахрайства в Інтернеті може бути побудована на хибному переконанні користувачів, що авторитетний онлайн-магазин запустив окремий домен для розміщення пропозиції в «чорну п'ятницю» або «кіберпонеділок». Також ви можете стати жертвою гомографічних атак, в основі яких – реєстрація зловмисниками доменів, схожих на оригінальні, з дійсними сертифікатами», - пояснюють у компанії.

У компанії ESET попереджають також про такий поширений спосіб шахрайства, як про підроблені подарункові сертифікати й купони.

Так, спеціалісти ESET нещодавно зафіксували випадок, коли нове сімейство банківських троянів (різновид шкідливих програм, які проникають на комп'ютер під виглядом легального ПО – УНІАН) поширює фальшиві купони на знижку у Mcdonald's. Однак, замість привабливої знижки користувачі запускали шкідливу програму, яка могла робити знімки екрану, імітувати дії миші й клавіатури та навіть зчитувати натискання клавіш.

«Важливо пам'ятати, що купони й подарункові картки, як правило, поширюються через офіційні канали компанії, такі як легітимні програми, тому краще шукати привабливі пропозиції саме там, а будь-які інші купони повинні викликати у вас підозру», - наголосили в ESET.

Іншою відомою схемою шахрайства є поширення фішингових листів, що розсилаються з метою отримати доступ до конфіденційної інформації користувачів.

За даними компанії ESET, за підсумками «чорної п'ятниці» в середньому 12% отриманих електронних листів будуть аферами. Подібні кампанії шахрайства в інтернеті також запускалися під час останнього Чемпіонату світу з футболу.

Останній вид шахрайства, про який попереджають ESET, пов'язаний зі шкідливими програмами зі знижками та купонами. Щоб уникнути зараження техніки через сумнівні програми, фахівці радять завантажувати їх через офіційні магазини Google Play або App Store.

«Більшість підприємств роздрібної торгівлі, як правило, мають офіційні програми, але вони знаходять витончені способи розповсюдження підроблених додатків. Тому завжди звертайте увагу на опис програми, негативні відгуки та дозволи, які вона вимагає», - додали у компанії.

Як повідомляв УНІАН, за даними ESET, в Україні щодня фіксується близько 300 тис. нових кіберзагроз для інформаційної безпеки. При цьому знайти хакерів-зловмисників вкрай складно, компаніям залишається лише проводити щохвилинні моніторинги на предмет виявлення кіберзагроз з метою їхнього подальшого блокування.

Компанія ESET – провідний розробник рішень в галузі комп'ютерної безпеки та експерт у сфері ІТ-безпеки. Компанія була заснована в 1992 році в Словаччині й на сьогодні представлена у понад 180 країнах світу.