Американським лікарям вдалося вилікувати дитину від ВІЛ-інфекції

Випадок новонародженої дівчинки з Міссісіпі унікальний.

Американським лікарям вдалося вперше практично повністю вилікувати дитину, народжену з вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), повідомляє РІА Новости з посиланням на АР.

Група дослідників заявила на конференції в Атланті, що це перший випадок у світі, коли в новонародженої дитини спостерігається так зване "функціональне вилікування": вірус більше не відтворює себе в організмі пацієнта, який не приймає спеціальні препарати. Досі подібне явище спостерігалося лише у 0,5% дорослих пацієнтів. "Можете називати це практично повним вилікуванням", - заявив один з учасників конференції.

Досі в світі відомий лише один випадок повного одужання пацієнта з ВІЛ-інфекцією. Тімоті Брауну, відомому як "Берлінський пацієнт", пересадили стовбурові клітини від донора з генетичною мутацією, завдяки якій його імунна система була невразлива для ВІЛ.

Випадок новонародженої дівчинки з Міссісіпі принципово різниться: дитині, яка має високий ризик зараження ВІЛ від матері, через 30 годин після появи на світ почали вводити препарати, що пригнічують вірус, і через 29 днів аналіз крові показав відсутність вірусу в організмі. При цьому зазвичай в організмі формуються вірусні резервуари, через які хвороба повертається за відсутності лікування. Однак цього разу лікарі з подивом виявили, що в організмі дівчинки вірус не відтворюється, хоча мати перестала давати дитині ліки через 18 місяців після початку лікування. Лікарі пояснюють феномен саме раннім початком введення препаратів, завдяки чому в організмі не встигли сформуватися вірусні резервуари. "Це доводить, що можливо виліковувати дітей з ВІЛ", - заявив один з дослідників.