Група компаній "Текстиль-Контакт" заявляє про кампанію "чорного піару" проти себе

Офіційно

У квітні 2025 року в українському медіапросторі було розгорнуто хвилю публікацій, що містять дезінформацію про діяльність групи компаній "Текстиль-Контакт" (ТК-Груп) та її співзасновника Олександра Соколовського. 

Зміст цих матеріалів — це набір безпідставних звинувачень, маніпулятивних припущень і фактологічних помилок, які завдають шкоди репутації компанії, що є одним із провідних виробників у сфері легкої промисловості України.

Ми розцінюємо подібні публікації як частину цілеспрямованої кампанії "чорного піару" проти українського бізнесу, що працює на потреби армії, створює робочі місця, забезпечує податкові надходження та реалізує масштабні інвестиційні проєкти в умовах війни.

В рамках цієї кампанії стверджувалося, що група компаній "ТК-Груп" нібито:

  • монополізувала державні закупівлі Міноборони, 
  • постачає продукцію неналежної якості, яку завозить з Китаю, видаючи за власне виробництво (і пишуть, що у нас його немає)  і у 2,5 рази завищує ціни, 
  • протягом 2022-2024 років співпрацювала із російськими компаніями через контрагентів в Узбекистані та підприємствами, що пов’язані з так званою ПМР (Придністровською Молдавською Республікою), чим фінансується російська економіка та армія рф.

Ці твердження ґрунтувалися на недостатньо перевіреному дописі у соціальних мережах відомого публіциста Олександра Кочеткова і інформації сайту Informators.press.  

Пізніше Олександр Кочетков сам спростував свою публікацію, пославшись на введення в оману інформацією правоохоронців і вибачився за поширення недостовірної інформації. В той саме час сайт informators.press — намагається видавати себе за авторитетний український інформаційний портал Informator.ua, який спростував усі ці звинувачення і висловив обурення тим, що фейковий "Інформатор" вводить в оману читачів.  

Група компаній "Текстиль-Контакт" є одним із найбільших реальних виробників у текстильній галузі України. В умовах війни підприємство не лише зберегло виробництво, але й значно його розширило: відкрито нові фабрики в Києві, Чернігові, Борисполі та Лубнах, побудовано сучасний логістичний центр, розроблено нові види продукції для Збройних Сил України. У компанії зараз працює більше 1400 людей.  

У 2024 році підприємства групи інвестували більше 400 мільйонів гривень у розвиток виробництва та істотно наростили експортні поставки. За період повномасштабної війни - 2022-2024 роки - компанії групи "Текстиль-Контакт" сплатили понад 1,1 мільярда гривень податків до бюджету України, що є важливим внеском у підтримку економіки країни в надскладних умовах.

Група компаній "Текстиль-Контакт" діє виключно відповідно до чинного законодавства України, не має жодних комерційних чи інших зв’язків із російським бізнесом і працює на підтримку української армії та економіки.