Конфлікт на Азові: двоє українських військових отримали поранення, захоплення здійснив спецназ РФ

Українські кораблі біля Керченської протоки захоплені спецназом РФ.

За оперативною інформацією ВМС України малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід.

Про це повідомляє прес-центр командування ВМС ЗС України в Facebook.

Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки.

За даними ВМС України, кораблі захоплені спецназом РФ.

Також є інформація про двох поранених українських військових моряків.

Раніше УНІАН повідомляв, що Росія захопила три кораблі ВМС України. Українські військові закрилися в кораблях.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 25 листопада, вранці російський прикордонний корабель протаранив буксир Військово-морських сил Збройних сил України.

Читайте такожРосіяни атакували українські кораблі біля Керченської протоки, є поранений

Кораблі Військово-морських сил ЗСУ у складі двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» і рейдового буксира «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. У командуванні ВМС зазначили, що про намір здійснювати перехід заздалегідь було проінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

Однак, як зазначає українська сторона, всупереч Конвенції ООН з морського права і договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, прикордонний корабель РФ «Дон» протаранив український рейдовий буксир, в результаті чого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.

Росія ж заявляє, що українські кораблі «неправомірно» зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ. У ФСБ стверджують, що у них не було заявки на проходження кораблів і до графіка проходження через Керченську протоку їх не було включено.

В командуванні ВМС України заявили, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН з морського права та статті 2 Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, військові кораблі України користуються свободою судноплавства, а тому можуть здійснювати прохід через Керченську протоку у будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.