Путін не наважиться пробивати коридор у Крим, він застосовує в Україні іншу тактику — генерал

Василь Богдан впевнений, що торішня ситуація більше не повториться і росіяни навряд чи знову будуть атакувати українських моряків при проході через Керченську протоку.

Незважаючи на досягнуті домовленості, Росія виступає проти присутності іноземних спостерігачів в Керченській протоці. Заступник глави російського МЗС Григорій Карасін заявив, що робота німецьких і французьких спостерігачів у регіоні була "разовою акцією".

«Про це й мови не може бути. Ми в якості жесту доброї волі запропонували таку одноразову поїздку експертів, щоб вони потім доповіли своєму керівництву. Але, на жаль, це було сприйнято як запрошення до більш широкого танцю. Нас такий підхід не влаштовує», — сказав Карасін.

Читайте такожПутін не наважиться пробивати сухопутний коридор до Криму – Stratfor

Однак українські кораблі, в тому числі й військові, і далі будуть проходити через Керченську протоку. В цьому переконаний ветеран зовнішньої розвідки генерал-лейтенант Василь Богдан.

В інтерв'ю «Фактам» він висловив упевненість, що заявлений ще в грудні минулого року прохід наших кораблів обов'язково відбудеться. При цьому росіяни, швидше за все, не стануть перешкоджати нашим морякам.

"Хіба ми повинні віддавати Керченську протоку росіянам? — дивується Василь Богдан. — За існуючими домовленостями, Азов — це внутрішнє море двох країн: України та Росії. Тому ми маємо право вільно проходити через протоку до наших українських портів — Маріуполя та Бердянська. Це наші територіальні води, і ми їх нікому не віддамо.

Так, у нас є можливість доставляти в порти катери по суші, наприклад, за допомогою залізничного транспорту. І ми це робимо зараз. Але без моря порти просто помруть. Тому я хочу сказати, що оголошення про те, що наші кораблі знову пройдуть через Керченську протоку — воно не політичне. Для нас такі проходи життєво необхідні. А Росія нахабно порушує принципи вільного судноплавства", - зазначив генерал.

Василь Богдан впевнений, що торішня ситуація більше не повториться і росіяни навряд чи знову будуть атакувати українських моряків при проході через Керченську протоку:

"Мені здається, що не будуть. За ситуацією в Азовському морі стежать наші західні партнери. Думаю, що Росія не буде зараз влаштовувати ескалацію конфлікту".

Водночас українські кораблі не зможуть пройти в супроводі, скажімо, військового катера НАТО.

"Вважаю, що зараз це виключено. Ще раз підкреслю: Азовське море — море двох країн — України та Росії. Кораблі НАТО там курсувати без особливого дозволу не можуть. Але не тільки тому наші кораблі пройдуть через протоку без супроводу. Ми у себе вдома. Кого і чого ми повинні боятися? Хоча, звичайно ж, потрібно бути готовими до будь-якого розвитку ситуації", - зазначив генерал.

Що стосується того, чи буде Росія намагатиметься прорубати собі сухопутний коридор до Криму і Придністров'я, то генерал-лейтенант переконаний, що спочатку це було в їхніх планах:

"І вони від своїх планів не відмовляються. Кремлю потрібно знищити Україну як державу, розбити на частини. Зараз вони продовжують перекидання військ до наших кордонів. Розвідка зафіксувала, що на підконтрольну бойовикам «ДНР» і «ЛНР» територію зараз завозять професійних військових, зокрема генералів. Для чого? Ми про це можемо тільки здогадуватися. Ми знаємо, що у Путіна були плани звинуватити Україну у використанні хімічної зброї проти жителів Донбасу. Це дало б Кремлю можливість перейти до більш активних бойових дій. Але Путін поки не наважується це зробити. Він розуміє, що в України є підтримка з боку західних країн. У Кремлі розуміють, що у разі військової операції — наприклад, пробивання сухопутного коридору в Крим, будуть гинути й російські солдати. І хоча, як відомо, Путін не особливо дорожить життям своїх військових, він поки не зважиться на таке".

На думку військового експерта, Путін зараз застосовує тактику вичікування.

"Він думає, що принесуть йому українські вибори. Адже господар Кремля неодноразово говорив, що з чинним українським президентом він працювати не буде. Путін все-таки сподівається на реванш проросійських сил в нашій країні. Ми поки налаштовані вирішувати політико-дипломатичним шляхом. Думаю, такі можливості ще не вичерпані. Потрібен час. Українська військова операція з повернення контролю над окупованими районами Донбасу зараз виглядала б дещо авантюрно. Хоча вважаю, що план силового повернення Донбасу в Генштабі дійсно є", - зазначив Богдан.