В Україні створили Національне інформаційне бюро з питань військовополонених

Національне інформаційне бюро перебуватиме у сфері управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Україна створює Національне інформаційне бюро (НІБ) відповідно до міжнародного гуманітарного права.

Таке рішення ухвалене сьогодні, 17 березня 2022 року, під час засідання Уряду України й затверджене відповідним розпорядженням.

НІБ діятиме і відповідно до міжнародно-гуманітарного права, зокрема ст. 122 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими (ІІІ) та ст. 136 Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни (IV).

Враховуючи, що Україна є однією зі сторін у цій війні, наша держава в контексті міжнародного права зобов’язана саме так поводитись. Адже Україна є цивілізованою країною й дотримується міжнародних норм.  

Національне інформаційне бюро перебуватиме у сфері управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Ключовою метою діяльності цього органу є збір (усіма можливими способами), узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісті, незаконно затриманих РФ, зокрема і з-поміж мирного населення.

Відповідно до офіційних даних Генерального штабу Збройних Сил України, втрати особового складу ворога вже перевищують 14 000 військовослужбовців. Наші захисники щоденно беруть у полон тих, хто незаконно вторгся на нашу територію від 24 лютого поточного року і донині. Тож списки як загиблих, так і військовополонених РФ теж складатиме українська сторона. Їхні родини мають знати, куди російська влада відправила їх дітей, чоловіків та братів.

Надалі в Україні буде створено "кейс обміну", або обмінний фонд. За допомогою структур МКЧХ, який виступає нейтральним посередником, ми надаватимемо інформацію супротивній стороні.  

Така діяльність дозволить Україні вкотре довести злочини рф та в перспективі активізувати процес обміну полоненими й тілами загиблих із супротивною стороною.   

Вже сьогодні запрацювала "гаряча лінія" Національного інформаційного бюро - 1648 та (044) 287-81-65 для первинного збору інформації і комунікації із постраждалими. Лінія також функціонуватиме у месенджерах.

Наразі оперативно вживають необхідних технічних процедур, що дозволять розпочати виконання НІБ означених повноважень.