Німеччина, Франція та Іспанія створять прототип бойового літака майбутнього

Угоду про будівництво прототипу бойового літака майбутнього системи FCAS у рамках найбільшого в Європі оборонного проекту підписали в Парижі.

Німеччина, Франція та Іспанія підписали угоду про будівництво прототипу літака системи ведення повітряних боїв майбутнього (Future Combat Air System, FCAS) у рамках найбільшого в Європі оборонного проекту.

Свої підписи під документом у четвер, 20 лютого, в Парижі поставили міністри оборони ФРН і Франції - Аннегрет Крамп-Карренбауер (Annegret Kramp-Karrenbauer), Флоранс Парлі, а також держсекретар Іспанії з питань оборони Анхель Оліварес Рамірес, повідомляє DW.

Крамп-Карренбауер назвала підписання договору "першим важливим кроком" на шляху до будівництва бойового літака майбутнього, який до 2040 року повинен прийти на зміну багатоцільовим німецьким літакам Tornado IDS і європейським винищувачам Eurofighter Typhoon.

"Ми хочемо йти в Європі спільним шляхом" з урахуванням майбутніх проектів в галузі оборони, підкреслила німецький міністр. "За подібними оборонними системами завжди стоїть щось більше, ніж просто техніка, а саме: спільні зусилля, спільна політична воля і єдине стратегічне розуміння", - додала вона.

Читайте такожУ США хочуть озброїти гіперзвуковими ракетами підводні човни класу "Вірджинія"

Комітет бундестагу з бюджетних питань минулого тижня схвалив кредит у розмірі 77 млн євро на розробку прототипу. Як очікується, перший дослідний етап триватиме близько 18 місяців.

Крім того, Крамп-Карренбауэр і Парлі в ході зустрічі підписали з держсекретарем Іспанії угоду про наміри, оскільки Мадрид приєднався до ініціативи лише нещодавно. "Подібні проекти - не виключно германо-французькі, по можливості вони повинні мати ще більш широке європейське представництво", - впевнена міністр оборони ФРН.

Система ведення повітряних боїв майбутнього FCAS передбачає будівництво не тільки окремих бойових літаків, але також і цілої системи, що включає супроводжувальні загони безпілотників, флагманські і патрульні літаки, наземні станції і супутники. Весь комплекс систем повинен обмінюватися даними в режимі реального часу. Загальна вартість проекту оцінюється в суму до 50 млрд євро.

Раніше на розробку концепції Німеччина і Франція вже виділили по 32,5 мільйона євро. В рамках цього дослідження до кінця 2020 року передбачається скласти детальний план того, що буде входити в нову систему. Керівництво проектом здійснює Франція.