Грецька поліція розігнала мігрантів на кордоні з Туреччиною

Поліція застосувала сльозогінний газ до біженців, які прагнуть потрапити до Євросоюзу.

В ніч з п'ятниці на суботу тисячі мігрантів, які застрягли на кордоні між Туреччиною та Грецією, зіткнулися з грецькою поліцією.

Читайте такожТуреччина відкриває для сирійських біженців кордон у Європу

Про це повідомляє ZN.ua.

"Грецька поліція застосувала сльозогінний газ до мігрантів, які зібралися на прикордонному переході в західній частині турецької провінції Едірне, деякі з яких у відповідь кидали каміння в офіцерів", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зіткнення відбуваються після того, як Анкара заявила, що більше не перешкоджатиме переходу біженців в Європу після загибелі 33 турецьких військовослужбовців на півночі Сирії. У п'ятницю грецькі прикордонники заблокували в'їзд в країну сотням мігрантів, повідомила поліція за кілька годин після того, як Туреччина оголосила, що більше не їх стримуватиме.

Глава Генерального штабу Греції та міністр поліції прибули в район протистояння, оскільки уряд заявило, що воно посилило пильність на кордоні "до максимально можливого рівня".

Прагнення Туреччини відкрити свій кордон розглядалася в Греції як навмисна спроба чинити тиск на європейські країни, оскільки напруженість у відносинах між Туреччиною і Сирією посилилася. Понад 55 турецьких військовослужбовців були вбиті відтоді як Туреччина почала направляти більше військ в утримувані повстанцями райони північно-західної Сирії, які підтримуються Туреччиною.

"Ми не будемо закривати ворота для біженців", - сказав Ердоган у своїй промові в Стамбулі. "Європейський Союз має дотримуватися своїх обіцянок".

Відповідно до угоди від 2016 року Туреччина погодилася зупинити потік біженців до Європи в обмін на фінансову допомогу. З того часу ЄС не виконав угоди.

На даний час Туреччина приймає понад 3,5 мільйона сирійських біженців, і багато рятуються від війни та бідності в Азії, Африці та на Близькому Сході використовують її як проміжний пункт та транзитного пункту для досягнення Європи, зазвичай через сусідню Грецію.