Дуже важливо влаштуватися на роботу легально і знати, як це робиться.
Після початку повномасштабної війни безліч наших співгромадян подалися в Європу в пошуках притулку. Одним із бажаних місць стала ФРН. Щоб забезпечити комфортний рівень життя, багатьом потрібна була робота в Німеччині.
Офіційний Берлін спростив правила щодо працевлаштування, а тому робота в Німеччині для українців із тимчасовим захистом стала менш проблематичною.
Раніше УНІАН розповідав, яка середня зарплата в Польщі і ким там краще піти працювати.
Переселенцям із тимчасовим захистом офіційно дозволено працювати, на відміну від тих, хто просто прибув до країни, користуючись безвізом.
Водночас, вам знадобиться відповідний документ, який підтверджує право на працевлаштування. Щоб його отримати, сходіть до Відділу реєстрації іноземних громадян.
Нелегальної роботи варто уникати, адже за це можна отримати штраф не лише за саме працевлаштування, а й за соцдопомогу, яку отримуватимете в цей час.
Крім дозволу на роботу, можливо, можуть знадобитися медогляд і підтвердження освіти. Їх, а також дозвіл правоохоронних органів із запрошенням від освітнього відомства конкретного регіону вимагатимуть, якщо людина хоче працювати з дітьми. Наприклад, вихователем або в школі.
Тепер розглянемо, на якому сайті шукати роботу в Німеччині для українців.
Найкращим варіантом буде шукати її за допомогою Федерального агентства зайнятості. Можна прийти до них на консультацію або залишити заявку на сайті.
Повна зайнятість забиратиме близько 5-8 годин на день, тоді як часткова - від 10 до 30 годин на тиждень.
Якщо вам потрібен більш гнучкий графік, то варто звернути увагу на позмінну або віддалену роботу. Важливо пам'ятати, що при офіційному працевлаштуванні відбувається підписання відповідного договору. Один примірник буде у роботодавця, а інший - у вас. Якщо з вами не хочуть підписувати договір або погодинна ставка до відрахувань податків становить менше 12 євро, можливо, вас намагаються втягнути в нелегальну діяльність.
Як вказується на Gehalt.de, найбільші зарплати у лікарів (близько 80 тис. євро на рік) і менеджерів по роботі з клієнтами (близько 75 тис. євро на рік). Однак ці професії передбачають високий рівень кваліфікації та відповідальності.
Водночас є безліч простіших, хоч і менш оплачуваних професій. Можна піти працювати:
Оскільки це робочі вакансії в Німеччині - без знання мови там цілком можна буде обійтися. Головне - розуміти поставлені завдання.
Для подружніх пар у ФРН є незвичайний варіант. Зазвичай його використовують, коли хочуть працювати разом або потребують роботи на неповний день. Як пише Starke Jobs, пара обіймає посаду на повний день, але ділить її навпіл. Вони можуть розподіляти завдання між собою і при цьому в кожного буде своя зона відповідальності. Це вимагає менше комунікації між партнерами. Також вони можуть робити все разом.
Загалом багато компаній зацікавлені приймати пари, оскільки стосунки в такому колективі будуть набагато міцнішими.
Водночас робота в Німеччині для українців із дітьми є складнішим питанням. Усе залежить від віку, адже зовсім маленьких дітей не можна залишати самих удома. Єдиний варіант - це віддавати їх у спеціалізовані заклади, що теж потребує витрат.
При цьому підлітки можуть не тільки надовго залишатися вдома на самоті, а й самі здатні піти працювати. Для них доступні вакансії няні, рознощика газет, репетиторство, догляд за тваринами і не тільки.
Робота в Німеччині для жінок до 65 років шукається не настільки складно, як в Україні. Через демографічну ситуацію, компаніям не вигідно втрачати велику кількість співробітників після досягнення ними конкретного віку. Тому можна навіть зустріти вакансії, в яких прямо вказується, що шукають пенсіонерів.
За даними Євростату, у країнах ЄС постійно зростає кількість пенсіонерів, які продовжують працювати навіть після досягнення похилого віку.