Тільки 35% підтримують цей процес, у 2022 році таких було 85%.
У Польщі слабшає підтримка вступу України до Євросоюзу. Обрання Кароля Навроцького на посаду президента ілюструє побоювання частини польського суспільства щодо перспектив євроінтеграції свого сусіда, пише Le Monde.
Згідно з опитуванням інституту Ibris, проведеним у червні, більшість поляків тепер проти вступу України до ЄС. Тільки 35% підтримують цей процес, у 2022 році таких було 85%.
Зазначається, що крім політичних розбіжностей у владі щодо українського питання, у країні, як і раніше, є сильні побоювання з приводу економічних наслідків інтеграції України.
"Деякі сектори, як-от сільське господарство і транспорт, побоюються, що європейську допомогу і субсидії, від яких Польща значною мірою залежить, буде перенаправлено на нових учасників зі Східної Європи", - пояснила політолог Амелі Зима.
Важливо, що залишаються і культурні труднощі, пов'язані з прийомом мільйона українських біженців у Польщі. Зима зазначила:
"Багато поляків прийняли в себе українських біженців, і після трьох років війни вони відчувають втому і психологічний шок".
Зазначається, що новий президент Навроцький має намір зробити питання ексгумації жертв Волинської трагедії пріоритетним у переговорах із Києвом. Це повернення до минулого ставить під сумнів європейське майбутнє України.
Поки що чинний президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про день пам'яті жертв Волинської трагедії за часів Другої світової війни. Цей закон був ухвалений 4 червня цього року польським Сеймом. Згідно з ним 11 липня в Польщі щорічно відзначатимуть "Національний день пам'яті поляків - жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних землях Другої Речі Посполитої Польської".