У литовському МЗС оцінили ймовірність російського вторгнення до Білорусі

Сьогодні глави МЗС країн Євросоюзу обговорять ситуацію в Білорусі.

Європейський Союз не може виключати ймовірність вторгнення Росії до Білорусі, тому повинен надіслати відповідний сигнал Москві.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс перед зустріччю у Берліні, на якій глави МЗС країн Євросоюзу обговорять ситуацію в Білорусі, пише "Європейська правда".

Він уточнив, що міністри на зустрічі повинні надіслати сигнал Росії, що вона не може вторгнутися у Білорусь. 

"Ми вчора бачили знову заяви про можливі резервні сили, готові до відправки. Цього наразі не трапилося, але ми не можемо виключати цього вторгнення, яке, ймовірно, відбудеться під прикриттям договірних зобов'язань", - сказав литовський міністр. 

За словами глави МЗС Литви, наразі "немає юридичних, військових чи практичних підстав" для військової інтервенції Росії.

"Тому важливо надіслали відповідний сигнал", - зазначив Лінкявічюс, додаючи, що він не бачить підстав для зміни політики ЄС щодо Росії. 

Євросоюз, за його словами, повинен зберігати тиск і санкції, тому що причини, з яких їх було запроваджено, не зникли.

Що відбувається у Білорусі

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
  • За офіційними даними ЦВК, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
  • Тисячі жителів Білорусі, не згодних з результатами виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками.
  • У перші дні протестів були затримані тисячі людей, пізніше багатьом з них призначили адмінарешти.
  • 19 серпня лідери країн ЄС погодилися застосувати санкції проти Білорусі у відповідь на фальсифікацію результатів президентських виборів і застосування насильства до протестувальників. Також вони заявили, що не визнають результати виборів президента Білорусі.
  • Україна приєдналася до заяви Європейського Союзу стосовно ситуації, яка склалася у Білорусі після виборів президента.