Пасивно-агресивні люди можуть тонко маніпулювати під час розмови.
Пасивно-агресивна поведінка "характеризується непрямим опором вимогам інших людей і ухиленням від конфронтації". Така поведінка не сприяє здоровим соціальним зв'язкам, тому дуже важливо знати, як розпізнати пасивно-агресивні риси - як у собі, так і в інших.
Видання Your Tango назвало фрази, які пасивно-агресивні люди, найімовірніше, скажуть під час розмови.
Дослідження 2022 року, опубліковане в журналі BMC Psychiatry, показало, що це непряме вираження негативних почуттів: заперечення гніву і передача невдоволення через невербальні сигнали, ефективна спроба маніпулювати або контролювати ситуацію без прямої участі.
Результати дослідження, проведеного 2022 року, свідчать про те, що люди, які виявляють пасивно-агресивну поведінку, можуть дотримуватися спотворених уявлень про те, що їх контролюють або з ними несправедливо поводяться, що змушує їх висловлювати гнів опосередковано.
Пасивно-агресивні люди відомі тим, що словесно виконують прохання, але поведінково відкладають його виконання або не роблять зовсім.
Пасивно-агресивні люди використовують затягування як спосіб розчарувати інших або уникнути певних зобов'язань, не відмовляючись від них безпосередньо.
Дослідження 2024 року показало, що вони звинувачують іншу людину в тому, що вона недостатньо чітко висловила своє прохання або очікування, навіть якщо сенс був очевидний.
Слова "Я просто хочу, щоб усе було ідеально" можна вважати пасивно-агресивними, тому що вони часто виступають у ролі завуальованої критики.
Як показало дослідження 2013 року, вони покладають на інших тягар відповідальності за дотримання нездійсненних стандартів, залишаючи тому, хто говорить, можливість згодом заперечувати будь-які шкідливі наміри.
Пасивно-агресивні люди можуть висловлювати свій гнів приховано, вважаючи за краще не ділитися інформацією, коли це могло б запобігти проблемі. Заявляючи про своє незнання, людина виправдовує свою бездіяльність, отримуючи при цьому задоволення від споглядання чужої біди.
Сказати "Я просто жартую", коли вам роблять потенційно образливе зауваження, - звичайне явище в пасивно-агресивній поведінці. Дослідження Frontiers in Psychology показало, що це дає змогу людям побічно висловлювати негативні почуття, зберігаючи правдоподібне заперечення й уникаючи конфронтації.
Пасивно-агресивна людина отримує задоволення від того, що підставляє інших, змушуючи їх втрачати самовладання, а потім ставить під сумнів їхню "надмірну реакцію".
Щоб зрозуміти, чи не є ви жертвою пасивної агресії, поставте собі ці запитання:
Раніше УНІАН писав, що як зрозуміти, що чоловік вас використовує, а не любить.