Однією з найвідоміших знахідок у цьому місці є алмаз "Дядя Сем" вагою 40,23 карата.
У південно-західному кутку американського штату Арканзас розташований державний парк "Кратер алмазів". Це єдине місце на Землі, де відвідувачі можуть шукати справжні алмази в природному середовищі та залишати собі все, що знайдуть, пише Daily Galaxy.
За даними Геологічної служби Арканзасу, з моменту випадкового відкриття цього місця 1906 року тут було знайдено понад 75 000 алмазів. Зараз це зоране поле площею майже 15 гектарів, яке приваблює відвідувачів з усього світу.
Багато алмазних родовищ знаходяться на глибині сотень кілометрів під поверхнею. У "Кратері алмазів", каміння виштовхнули на поверхню внаслідок сильного виверження вулкана близько 95 мільйонів років тому. Виверження залишило вулканічну трубу, заповнену алмазоносною породою, відомою як лампроїт. Через деякий час оголилися дорогоцінні камені, які доступні для всіх.
У виданні нагадали, що штат Арканзас придбав цю власність 1972 року, після чого оголосив її громадським парком. Вхід коштує навіть дешевше, ніж у багато інших пам'яток, а для видобутку коштовного каміння не потрібні спеціальні дозволи.
Відвідувачам рекомендують використовувати прості інструменти, такі як лопата, відро і сито. Ба більше, співробітники парку навіть дають інструкції та проводять лабораторну експертизу підозрілих знахідок.
У виданні поділилися, що однією з найвідоміших знахідок у цьому місці є алмаз "Дядя Сем" вагою 40,23 карата, який був знайдений у 1924 році. Це найбільший алмаз, коли-небудь знайдений у США.
Також 1975 року на території парку виявили алмаз "Амарілло Старлайт" вагою 16,37 карата. У 2015 році відвідувачі знайшли алмаз "Есперанса" вагою 8,52 карата.
У виданні зазначили, що в середньому щодня в "Кратері алмазів" знаходять по кілька дорогоцінних каменів. Деякі з них досить великі для ограновування і подальшого виготовлення ювелірних прикрас.
Розміри дорогоцінних каменів та їхні кольори варіюються. Найчастіше відвідувачі знаходять білі та коричневі алмази, але іноді трапляються і жовті камені.
У виданні підкреслили, що приблизно кожен десятий відвідувач парку їде з каменем. Здебільшого вони невеликого розміру, але справжні.
Раніше вчені з'ясували, що планета Меркурій може мати товстий шар алмазів на глибині сотень кілометрів під поверхнею. Розрахунки показали, що алмази, якщо вони присутні, утворюють шар середньої товщини близько 15 кілометрів.
Проте видобуток цих дорогоцінних каменів є неймовірно важким завданням. Якщо не зважати на екстремальні температури на планеті, алмази знаходяться занадто глибоко - близько 485 км під поверхнею.