Штучний інтелект провів глибокий аналіз театру бойових дій.
Повномасштабне вторгнення військ РФ на територію України у 2022-му році призвело до великої війни, яка триває досі. Українці змушені жити під обстрілами або екстрено виїжджати за кордон. І ті, й інші чекають, коли закінчиться війна, бо кожному хочеться повернутися до нормального життя. Ми попросили чат GPT-4o зробити прогноз про те, чи наближається війна до фіналу.
На думку штучного інтелекту, Росія продовжуватиме наступальні операції, особливо в регіонах Сумщини, Донецька та Харкова, намагаючись поліпшити переговорні позиції перед осінніми переговорами. ШІ помітив, що оборона України ефективно стримує тиск, але відчуває дефіцит особового складу та військової техніки. Нейромережа вважає, що позиційна війна з локальною ескалацією без явного зсуву фронту триватиме й надалі.
Також чат GPT нагадав, що продовження війни обмежує ВВП України до ~2.5% зростання у 2025 проти 3.5-5.5% за умови перемир'я, а у 2026 році очікується прискорення зростання до 4-5%, за умови стабілізації та початку реконструкції. При цьому, економічна залежність від іноземної допомоги зберігається: дефіцит бюджету України - $40-150 млрд на рік.
ШІ розглянув і соціальний аспект - за його словами, українці, незважаючи на життя в країні, що воює, налаштовані захищати свою державу. Однак спостерігається втома, зростання напруги та дедалі більше побажань про те, щоб припинення вогню відбулося.
Складну економічну і політичну обстановку чат GPT підкріпив невтішним прогнозом. Він чітко відповів, коли буде припинення вогню в Україні. На його думку, у 2025-му році цього чекати не варто. Нейромережа допускає короткочасне перемир'я у 2026-му, але радше як відтермінування війни, а не як її закінчення. Імовірність фіналу бойових дій, за прогнозом ШІ, зростає після 2026-го року, але за умови зміни влади в РФ, виснаження її економіки та консолідації Заходу навколо довгострокових гарантій для України.