Мушлі збирали не безпосередньо з океану, а в ресторанах, що спеціалізуються на морепродуктах, та на переробних підприємствах.
З 2007 по 2024 рік американський штат Флорида скинув у Мексиканську затоку понад 500 000 тонн перероблених мушель устриць і молюсків у рамках довгострокової програми з відновлення пошкоджених устричних рита прибережних біотопів. Це допомогло відновити морську флору та фауну вздовж узбережжя, пише AS USA.
Зазначається, що мушлі збирали не безпосередньо з океану, а в ресторанах, що спеціалізуються на морепродуктах, та на переробних підприємствах. Замість того, щоб потрапити на звалища, їх розмістили в районах, де природні устричні рифи поступово зникали протягом багатьох років.
Спочатку проєкт викликав критику за те, що це схоже на скидання відходів в океан. На ранніх етапах практично не було видимих доказів того, що проєкт працює, проте під поверхнею вже почалися найважливіші екологічні процеси.
У виданні пояснили, що як тільки мушлі опинилися під водою, їхню поверхню швидко заселили бактерії, утворивши тонкий шар, відомий як біоплівка. Це один із перших будівельних блоків здорової морської екосистеми, оскільки він створює умови, необхідні для прикріплення, поселення та росту інших організмів.
У міру повільного розкладання мушель у навколишню воду виділявся кальцій, створюючи невеликі ділянки з іншим хімічним складом. Ці зміни допомогли створити умови, необхідні для широкого спектру морських організмів, чиє виживання залежить від них.
Крім того, у виданні додали, що іншим устрицям потрібні тверді поверхні, до яких ікра може прикріплюватися та рости. Згодом зникло багато природних рифів, і більша частина морського дна стала м’якою та піщаною, що ускладнювало заселення нових устриць. Перероблені мушлі забезпечили відсутню основу, дозволивши новим устричним рифам прижитися.
Процес відновлення тривав майже два десятиліття, але призвів до значного відновлення популяцій устриць, підкреслили у виданні. Це, у свою чергу, допомогло поліпшити якість води, оскільки устриці природним чином фільтрують морську воду.
Нагадаємо, що раніше вчені заявили про те, що прикріплення скляних або пластикових пляшок до рибальських сіток дало несподіваний ефект. За їхніми словами, це може запобігти потраплянню дельфінів у сітки.
Повітря всередині порожніх пластикових пляшок допомагає відбивати звук від імпульсів ехолокації дельфінів, а в скляні пляшки було поміщено металеві болти, щоб створювати дзвінкий звук під час їхнього руху у воді.