В Україні стають звичними появи диких звірів у населених пунктах.
На початку повномасштабної війни в Україні заборонили полювання на диких тварин. Через це їхні популяції збільшились, і тварини стали частіше з’являтися в населених пунктах. Про це в коментарі "Главкому" розповів кандидат біологічних наук, доцент, керівник наукової групи з дослідження мисливських ресурсів України Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена Віталій Смаголь.
"Дикі тварини відчули себе значно безпечніше. Тому, звісно, зміни відбулися – по-перше, їх стало більше. По-друге, вони втратили страх перед людьми. Змінилися стереотипи поведінки – тварини почали виходити в міста і більше не бояться людей", – зазначив науковець.
Він нагадав, що останнім часом диких звірів бачили в багатьох містах України, зокрема і в Києві.
"За останні два роки лосі фіксувалися на Оболоні, в районі метро "Чернігівська", на Південному мосту з боку "Лівобережної", хоча там взагалі немає жодних лісових масивів", – зауважив Смаголь.
За словами науковця, у таких ситуаціях дикі тварини рідко проявляють агресію до людей, але певна небезпека все ж існує.
"Якщо лисиця підходить до житла, поводиться агресивно, я даю понад 50% ймовірності, що вона хвора на сказ. А сказ не лікується, це 100% смертельна хвороба. Таку тварину, вибачте, треба відстрілювати", – пояснив фахівець.
Він нагадав, що не лише лисиці, але й інші дикі тварини можуть бути носіями сказу. Ця хвороба також вражає диких котів, собак і шакалів. Заради безпеки людей держава має регулювати чисельність диких тварин, наголошує він.
Як писав УНІАН, на дні колишнього Каховського водосховища утворився густючий молодий ліс, крізь який неможливо вільно пройти. Це небачене для сучасної науки джерело інформації про відновлення рослинності.
Також ми розповідали, що в Україні почали зникати деякі види риб, які в минулому були досить розповсюдженими. Біда торкнулася навіть звичайних карасів.