Вчені з Медичної школи університету Пенсільванії встановили, що частота серцебиття у людей знижується, після того як вони проходять повз острівців зеленої рослинності між будинками
Ці острівці не обов'язково повинні бути великими, але ефект більш виражений, якщо вони доглянуті, пише Здоров'я.
Кам'яні джунглі - джерело стресу. Як можна зменшити цей стрес, якщо життя в місті неминуче? Медики припустили, що спілкування з природою, нехай і дуже коротке, може допомогти. Щоб перевірити цю гіпотезу, вони попросили піддослідних - мешканців Філадельфії двічі пройти по запланованому маршруту, несучи з собою пульсометр і GPS-приймач. Потім свідчення пульсометру звіряли з показаннями GPS, визначаючи значення пульсу в кожній конкретній точці шляху.
Читайте такожСтрес впливає на процеси поділу клітин
Дорога пролягала повз острівців зелені, деякі з яких перед дослідженням оновили, прибравши бур'яни і сміття і посадивши газони. Інші незабудовані ділянки більше походили на пустирі. Першу прогулянку усі робили до облагороджування території, другу - через 3 місяці після.
Коли випробовувані проходили повз міську зелені, їх частота серцебиття знижувалася. Однак доглянуті ділянки діяли сильніше: поруч з ними серця билися на 5 ударів в хвилину рідше, ніж поруч з пустирями. Оскільки в стресових умовах серце б'ється частіше, а в спокійному стані - рідше, дослідники зробили висновок, що прогулянки поруч з доглянутими палісадниками знижують рівень стресу. Це відповідає результатам попередніх робіт, коли було показано, що серед зелені люди відчувають себе більш захищеними, ніж в оточенні будинків.
Наступний крок - показати, як змінюється артеріальний тиск і рівень «гормону стресу» кортизолу при прогулянках в різних міських умовах.