Воді Індо-Гангського басейну загрожує глобальне забруднення токсичними відходами

Жителям Пакистану, Індії, Непалі і Бангладеш загрожує не виснаження водних ресурсів, а їх глобальне забруднення токсичними для людини відходами.

До  такого висновку дійшов міжнародний колектив геологів. Їх дослідження опубліковане в журналі Nature Geoscience. За даними вчених, приблизно 60% грунтових вод на глибині до 200 м на території басейнів річок Інд, Ганг і Брахмапутра містять аномально високі концентрації солей і миш'яку.

Читайте такожГенсек ООН: більше половини угідь Землі втратили свою родючість

Це робить рідину непридатною для пиття чи сільськогосподарських цілей. Супутникові спостереження показали, що в останні роки рівень грунтових вод в регіоні знижується. Ця обставина вважалася однією з головних загроз для населення, що проживає на Індостані.

Зроблені вченими польові виміри проб в річкових басейнах показали, що рівень ґрунтових вод у середньому залишається стабільним. Він падає на 30% поблизу великих міст, що згодом компенсується підживленням від навколишніх джерел.

На Індо-Гангську річкову екосистему припадає чверть світового видобутку грунтових вод, які використовуються 750 млн людей в Пакистані, Індії, Непалі і Бангладеш.