Експерт розповів, як свинарі можуть знизити вартість виробництва м'яса

Контроль витрат на виробництві протягом року та інші заходи зі зниження собівартості свинини дозволять залишити ціни на рівні теперішніх та навіть трохи їх знизити.

Українські свинарі можуть знизити собівартість виробництва свинини до 25 гривень за кілограм й уникнути перевитрат завдяки введенню контролю витрат на всіх етапах виробництва і впровадження спеціального програмного забезпечення для ведення обліку.

Читайте такожВ Україні поменшало великої рогатої худоби

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив генеральний директор Центру підвищення ефективності у тваринництві Микола Бабенко.

"Собівартість, яку ми заявили - 25 гривень за кілограм не включає в себе лише відкати, порушення технологій і фальсифікацію кормів, ветеринарних препаратів та інших факторів, які призводять до перевитрат на виробництві", - сказав Бабенко.

За його словами, зростання собівартості свинини обумовлений тим, що продаючи партію свиней на м'ясокомбінат, свинарі, як правило, не знають її собівартістю, яку в цій галузі підраховують тільки в кінці року. При цьому контроль витрат на виробництві протягом усього року та інші заходи щодо зниження перевитрат на виробництво свинини дозволять залишити ціни на рівні існуючих і навіть трохи їх знизити.

"Значно знизити собівартість виробництва свинини можна, використовуючи спеціальні системи контролю та обліку. Серед них - розроблена Центром підвищення ефективності у тваринництві програма "ПігЦентр", яка дає можливість дізнатися собівартість вирощеної партії свиней одразу після продажу її на м'ясокомбінат", - наголосив Бабенко.

За його словами, зниження собівартості при виробництві свинини дозволить зробити цю галузь більш привабливою для інвестицій, що у свою чергу сприятиме будівництву нових свинокомплексів, нарощування поголів'я свиней і створення нових робочих місць у сільській місцевості.

Бабенко зазначив, що за минулий рік споживання свинини українцями зменшилося до 15 кілограмів на особу на рік за мінімальної фізіологічної норми в 30 кілограмів на особу щорічно через зростання собівартості виробництва цього виду м'яса.

Крім того, додав Бабенко, експерти Центру підвищення ефективності у тваринництві прогнозують відновлення експортного потенціалу в галузі шляхом збільшення попиту на свинину в Китаї, а також її дефіциту на світових ринках і зростання світових цін на цю продукцію у 2019 році.

Як повідомляв УНІАН, за даними Асоціації постачальників торговельних мереж, вартість м'ясного кошика за 2018 рік зросла на 11%, до 575 гривень. Зокрема, свинина подорожчала на 6% - до 115 гривень/кілограм.