У рослинництві очікується зростання валової продукції на 3,4%.
У 2025 році обсяги виробництва валової продукції сільського господарства можуть збільшитися на 3% проти показника 2024 року. Водночас прогнозовані обсяги виробництва значно поступаються показнику 2021 року.
Такі дані містять розрахунки науковців Інституту аграрної економіки, повідомив директор інституту, академік НААН Юрій Лупенко.
"Прогнозовані обсяги виробництва валової продукції сільського господарства у 2025 році значно поступаються показнику 2021 року (-19.1%), а також на 2,6% менші за показник 2023 року", - зазначив він.
У рослинництві очікується зростання валової продукції на 3,4%. Воно зумовлено насамперед розширенням посівних площ під олійні культури, зростанням урожайності кукурудзи та потенційним покращенням агротехнологій в цілому. Водночас, через прогнозовані несприятливі погодні умови можливе зниження врожайності окремих культур, зокрема ріпаку та жита.
Обсяги виробництва продукції тваринництва, за прогнозом науковців Інституту аграрної економіки, збільшаться проти 2024 року на 1,5% при зростанні продукції вирощування птиці (+5,5%) та свиней (+4,6%) та зменшенні по інших видах, зокрема, яловичина (-12%) та вовна (-29,3%).
За оцінками науковців, основними викликами для агровиробників, як і в попередні роки, залишаються:
В цілому, за прогнозом науковців Інституту аграрної економіки, очікуване у 2025 році виробництво сільськогосподарської продукції дозволить забезпечити внутрішні продовольчі потреби держави.
"При цьому по окремих видах продукції рівень забезпечення навіть зростатиме – і хоча й не перевершить довоєнний, проте свідчить про стійкість вітчизняного агровиробництва", – підсумував Лупенко.
Ціни на соняшникову олію в Україні з початку 2025 року стрімко зростають, олія в магазинах продається від 60 гривень за пляшкку. Аналітики Українського клубу аграрного бізнесу зазначили, що за лютий олія побила рекорд швидкості зростання ціни за останні кілька років. Це зумовлено підвищенням вартості насіння, що становить значну частину собівартості продукції, а також зростанням світового попиту та коливанням цін на нафту.
Ціни на хліб зростатимуть у 2025 році. Головними причинами буде подорожчання сировини, підвищення витрат на енергоресурси, а також податковий тиск на виробників.