Оржель назвав неприйнятними умови «Газпрому» для України

18 листопада «Нафтогаз України» отримав офіційну пропозицію від російського «Газпрому» про продовження транзитного контракту терміном на один рік.

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель назвав неприйнятною пропозицію російського «Газпрому» щодо транзиту газу через Україну з січня 2020 року, оскільки в РФ пропонують цілковиту відмову від виграних арбітражів і річний контракт.

Читайте такожУкраїна цієї зими без транзиту не замерзне – міністр енергетики

«Пропозиція від Росії є неприйнятною - відмовитися від арбітражів і підписати договір користування української ГТС лише на один рік», - сказав він в ефірі одного з телеканалів.

При цьому Оржель висловив сподівання, що домовитися з Росією про транзит після 2020 року все ж таки вдасться.

«Я сподіваюся, що все-таки ми знайдемо можливість конструктивного діалогу з російською стороною. Раніше мені здавалося, що ми перебуваємо на більш конструктивному елементі», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, учора, 18 листопада, Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» отримала офіційну пропозицію від російського «Газпрому» про продовження транзитного контракту з січня 2020 року, терміном на один рік.

У пропозиції «Газпрому» зазначено, що необхідними умовами продовження чинного контракту або укладення нового договору є відмова обох сторін від усіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів; скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення на «Газпром» штрафу за нібито «порушення економічної конкуренції»; відкликання клопотання «Нафтогазу України» про ініціювання Європейською комісією розслідування проти «Газпрому».

Наприкінці лютого 2018 року «Газпром» програв судову тяжбу з «Нафтогазом» у Стокгольмському арбітражі щодо транзитного контракту, за рішенням якого російська компанія повинна сплатити українській стороні 4,6 млрд доларів. З урахуванням рішення арбітражу за контрактом на постачання газу остаточна сума розрахунків між компаніями становить 2,6 млрд доларів на користь «Нафтогазу» (зараз це 3 млрд дол., враховуючи відсотки за час несплати).

Довідка УНІАН. Чинний транзитний контракт України з російським «Газпромом» було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення (з 2020 року) російський монополіст має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України.