Одним з напрямків протистояння російському газопроводу є можливе повернення до ідеї консорціуму української ГТС.
Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна вимагатиме застосування європейського законодавства до "Північного потоку-2".
Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час доповіді у Верховній Раді.
"Що ми будемо робити? Є кілька напрямків. По-перше, це питання не закрите. Є приклад Opal (сухопутне продовження газопроводу "Північний потік" по території Німеччини - УНІАН), коли його ввели і насправді він працює тільки на 50% . це теж опція про те, що нам потрібно вимагати застосування європейського законодавства до "Північного потоку" - це один напрямок", - сказав Галущенко.
За його словами, другим напрямом протистояння російському газопроводу є можливе повернення до ідеї консорціуму української ГТС.
"Другий напрямок - це можливе питання повернення до ідеї консорціуму щодо газотранспортної системи - щоб забезпечити якраз транзит по території України. Тому що, вибачте, обіцянки про те, що договір виконуватися, і їх виконання - це різні речі", - сказав глава Міненерго.
Читайте також"Північний потік-2" потрібен Німеччині, але він не має стати засобом шантажу України - кандидат у канцлери ФРН