У "Нафтогазі" озвучили подальші кроки України, якщо "Північний потік-2" не буде добудований

При цьому Коболєв зазначив, що відноситься до можливості перенесення точок зі скептицизмом.

Україна зможе підняти питання про перенесення точок передачі газу європейським покупцям із Західного на східний кордон України в ході переговорів про укладення нового контракту на транзит газу після 2024 року, за умови, що проект «Північний потік-2» не буде реалізований.

Таку думку висловив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Платіжка".

Читайте такожСенатори США закликали адміністрацію Байдена виконувати санкції проти "Північного потоку-2"

"Я вважаю, ми досягли істотних успіхів у боротьбі з "Північним потоком-2", і, якщо цей проект не відбудеться, тоді можна буде повертатися до дискусії з росіянами щодо перенесення цих точок після завершення чинного транзитного контракту, що відбудеться у 2024 році", - сказав Коболєв.

При цьому він зазначив, що ставиться до можливості перенесення точок з деяким скептицизмом.

"Я з деяким скептицизмом ставлюся до можливості перенесення точок поставок газу на східний кордон України через жорстку позицію російського монополіста "Газпрому", який робить все, щоб цього не сталося", - сказав Коболєв.

Що цьому передувало

Раніше виконуючий обов'язки міністра енергетики України Юрій Вітренко заявив про необхідність тиску на російську компанію "Газпром" і керівництво Росії з метою зняття обмежень на експорт газу в нашу країну з Центральної Азії та незалежними від "Газпрому" російськими постачальниками, а також для перенесення точок передачі газу європейським покупцям із Західного на східний кордон України.

За словами Вітренка, на сьогодні такі ініціативи блокуються керівництвом Росії, при цьому, у разі їх реалізації, це зможе збільшити попит на українську ГТС і дозволить знизити ціни на ресурс всередині країни.

Історія "Північного потоку-2"

  • Проектом "Північний потік-2" передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
  • Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже діючим "Північним потоком-1".
  • Враховуючи санкції, які прийняла Палата представників Конгресу США в законопроекті про американський оборонний бюджет, компанії, що займаються будівництвом газопроводу "Північний потік-2", не змогли його добудувати.
  • Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансування проекту здійснюють європейські компанії-французька Engie, австрійська OMV, британо-Нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
  • За даними ЗМІ, новообраний президент США Джо Байден має намір зробити все, щоб "Північний потік-2" не був побудований.
  • 4 листопада 2020 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Конгрес США хоче розширити санкції проти "Північного потоку-2" і "Турецького потоку".
  • 4 грудня 2020 року Глава Міністерства закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив про те, що сумнівається, що позиція США щодо "Північного потоку-2" зміниться після початку президентської каденції Джо Байдена.
  • 6 грудня 2020 року виконуюча обов'язки посла США у ФРН Робін Куінвілл закликала ЄС і Німеччину оголосити мораторій на будівництво газопроводу "Північний потік-2".
  • 9 грудня 2020 року Палата представників Сполучених Штатів схвалила оборонний бюджет на наступний рік з розширеними обмеженнями проти російського газопроводу "Північний потік-2".
  • Будівництво газопроводу "Північний потік-2" відновилося 11 грудня.
  • 29 грудня 2020 року стало відомо про те, що Палата представників подолала вето Трампа на оборонний бюджет США з санкціями щодо "Північному потоку-2".
  • Сполучені Штати закликають європейських союзників і приватні компанії припинити роботи з побудови газопроводу "Північний потік-2", і готують більш широкі санкції щодо російського проекту в найближчі тижні.
  • Сенат США затвердив оборонний бюджет США на 2021 фінансовий рік, в якому передбачені нові санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".
  • 7 січня 2021 року в Німеччині заснували фонд для підтримки добудови "Північного потоку-2".
  • 13 січня 2021 року Держдепартамент США повідомив європейські компанії, причетні до будівництва газопроводу "Північний потік-2", про ризик введення нових санкцій.