Завдяки понаднормовій роботі приватних ТЕС, державні можуть провести планові ремонти – Центр Разумкова

На сьогодні теплову генерацію фактично витягує приватна генеруюча компанія, зазначив представник "Центру Разумкова".

Приватні ТЕС несуть найбільше балансуюче навантаження в українській енергосистемі та перевиконують план "Укренерго", що дозволяє державним станціям завершувати планові ремонти.

Про це в ефірі "Громадського радіо" повідомив провідний експерт енергетичних програм "Центру Разумкова" Максим Білявський.

"Маємо розуміти, що на ТЕС зараз припадає найбільше навантаження. Базове навантаження відпускають атомні електростанції, а регулювання частоти відбувається за рахунок ГЕС, ГАЕС, ТЕС і ТЕЦ. На сьогодні теплову генерацію фактично витягує приватна генеруюча компанія. Наскільки мені відомо, вони перевиконують свій план, який був доведений диспетчером "Укренерго". Завдяки приватній генерації державні має зараз можливість провести планові ремонтні роботи", - розповів експерт.

Коментуючи підготовку до проходження Україною опалювального сезону та до чого готуватися українцям взимку він підкреслив, що завзяття у енергетиків не менше, ніж у українських захисників.

"Наша галузь і люди у ній фантастичні. Це герої енергетичного фронту. Вони зробили і роблять все для того, аби незважаючи на усі безпрецедентні ситуації і виклики, опалювальний сезон пройшов успішно. Тому я налаштований не настільки песимістично, як деякі мої колеги. І закликаю українців довіряти енергетикам так само, як ми довіряємо ЗСУ", - розповів Білявський.

Нагадаємо, раніше компанія ДТЕК Ріната Ахметова допомогла державним ТЕС з постачанням вугілля. Державна генерація отримала близько 50 тисяч тон.