НБУ виступає за продовження санкцій щодо українських «дочок» російських держбанків

Санкції щодо «Сбербанку», «ВіЕс Банку», «Промінвестбанку», «ВТБ Банку» та «БМ Банку» введено в дію указом президента України від 16 березня 2017 року терміном на 1 рік.

Національний банк вважає за доцільне продовжити введені за рішенням Ради нацбезпеки і оборони України санкції щодо українських дочірніх структур російських державних банків, термін яких закінчується в березні цього року.

Читайте такожКабмін пропонує Раді розширити санкції проти Росії, заборонивши використання російського ПЗ

Про це повідомив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук на брифінгу.

«Є потреба продовжити (санкції)», - сказав він.

За його словами, присутність банків з російським державним капіталом на ринку України скорочується, і з часом вони повністю залишать наш ринок як шляхом продажу, так і за допомогою зниження своєї присутності. «Ми бачимо, що російський державний капітал повністю залишить український банківський сектор», - додав він.

Щодо стратегічних українських активів, які перебувають у заставі за кредитами у цих банків, Ваврищук повідомив, що дискусії з цього питання з урядом тривають.

Як повідомляв УНІАН, президент України Петро Порошенко 16 березня 2017 року своїм указом ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони про введення санкцій щодо українських дочірніх структур російських держбанків, включаючи «Сбербанк», «ВіЕс Банк», «Промінвестбанк», «ВТБ Банк» і «БМ Банк», терміном на 1 рік.

Санкції являють собою заборону на виведення капіталу на користь материнських структур, але при цьому не зачіпають розрахунки через ці банки для українців і не перешкоджають докапіталізації та продажу фінустанов.

Регулятор очікував, що зазначені банки купить новий інвестор або вони поступово згорнуть діяльність в Україні.

У грудні 2017 року Sberbank Europe AG (дочірня компанія «Сбербанку Росії») завершила операцію з продажу контрольного пакета акцій (99,9230%) українського «ВіЕс Банку» групі «ТАС», що належить бізнесменові Сергію Тігіпко. Інші структури залишаються у власності російських державних банків.