У Нацбанку не виключають майбутнього зниження облікової ставки

Інфляція за підсумками 2018 року виявилася вищою за цільовий показник НБУ, але важливо враховувати розворот тренду на зниження інфляції.

Діючі монетарні умови Національного банку є досить жорсткими для подальшого зниження інфляції в Україні, і є потенціал для їх пом'якшення поточного року.

Читайте такожНацбанк зберіг облікову ставку на рівні 18% річних

Таку думку висловив журналістам заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

"Я не вважаю, що мета монетарної політики в тому, щоб знизити інфляцію швидко. Я намагаюся дивитися на ситуацію ширше, аналізуючи стан кредитування банківської системи і зростання ВВП, - сказав Він. - Ми будемо дивитися на ситуацію і оцінювати. Я вважаю, що потенціал пом'якшення монетарної політики в цьому році є".

За словами Сологуба, хоча інфляція за підсумками 2018 року на рівні 9,8% виявилася вище цільового показника НБУ, важливо враховувати розворот тренду на зниження інфляції.

Також він зазначив, що рішення про облікову ставку беруть шість членів правління НБУ, а він озвучив лише свою думку.

Як повідомляв УНІАН, інфляція в Україні в грудні 2018 року в річному вираженні - порівняно з груднем 2017 року становила 9,8%, сповільнившись з 13,7% в аналогічному вимірі роком раніше. Показник інфляції виявився вище цільового рівня НБУ, але при цьому знизився до однозначного рівня вперше за останні п'ять років, і минулого року відбувся розворот інфляційного тренду на зниження.

Національний банк у грудні 2018 року зберіг облікову ставку на рівні 18% річних вдруге поспіль після аналогічного рішення в жовтні. До цього Нацбанк підвищував ставку двічі поспіль - у липні до 17,5% і у вересні до 18% річних.

Максимальне історичне значення облікової ставки на рівні 30% річних діяло в Україні з 4 березня до 28 серпня 2015 року.